Życie studenta medycyny: 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Data dodania: 16-05-2017 17:26 Edu i Kariera Ilość komentarzy:
  1. Będziesz wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce

Chodź to stwierdzenie może wydawać się trywialne, koniecznie musisz o tym pamiętać. Na wielu kierunkach uczysz się tylko po to, żeby zdać egzamin, cóż nie na medycynie. Tu nie tylko uczysz się po to, żeby zdać, twoja wiedza może ocalić czyjeś życie.

  1. Czasami studia to ciężka praca!

Studia medyczna są związane z oczekiwaniami - będziesz musiał włożyć w nie więcej pracy niż na jakimkolwiek innym kierunku. Dodatkowo w trakcie musisz przygotowywać się do "2nd MB", czyli egzaminu, umożliwiającego zostanie lekarzem i kontynuowanie nauki. To wszystko bywa bardzo stresujące, medycyna może być dużym wyzwaniem, ale...

  1. To nie tylko ciężka praca.

Nie ma co panikować! Tak, medycyna wymaga dużo ciężkiej pracy, ale wciąż masz czas, żeby cieszyć się życiem studenckim. Wystarczy opanować multitasking :) !

  1.  Bycie studentem medycyny to studiowanie i budowanie swojej kariery

Studia to wyjątkowy czas, który możesz (a często wręcz powinieneś) poświecić na swój rozwój. Przez te kilka lat masz możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy, co jest szczególnie istotne jeśli planujesz zostać lekarzem.  Kariera medyczna wymaga nie tylko wiedzy, ale również wysokich umiejętności interpersonalnych, których przecież nie zdobędziesz z nosem w książkach.

  1. Nauka anatomii to więcej niż patrzenie na obrazki

Na bardziej tradycyjnych uczelniach m.in. Cambridge już na pierwszym roku musisz wziąć udział w sekcji zwłok. Oznacza to, że będziesz musiał wziąć skalpel w rękę, co czasami może być nieprzyjemnym doświadczeniem, ale dzięki temu zobaczysz, jak naprawdę wygląda ludzki organizm.

  1. Zdobędziesz bliskich przyjaciół

Znajdź czas na poznanie ludzi z twojej uczelni! Najbliższych przyjaciół poznaje się w czasie studiowania, szczególnie podczas studiowania medycyny. W końcu nic tak nie łączy ludzi jak wspólne zarywanie nocy nad podręcznikami do interny!

  1. Będziesz na bieżąco z najnowszymi wynikami badań

Studiując medycynę masz wyjątkową możliwość korzystania z najnowszej wiedzy naukowej, wykraczającej poza podręczniki. Wykładowcy są aktywnie zaangażowani w badania związane z ich specjalizacją. Daje ci to szansę na naukę od ludzi, a nie tylko z książek.

  1. Medycyna to długie studia

Medycyna jest niczym maraton. Całe studia trwają 5 albo 6 lat i wymagają wiele ciężkiej pracy. Co ciekawe niektórzy często mówią...

  1. Masz urlop, ale nie wakacje

Wynika to z faktu, że nawet w czasie świąt chociaż nie masz zajęć, to nie możesz zaprzestać ciężkiej pracy. I oczywiście chociaż nie chcesz zacząć nowego semestru będąc przemęczonym, ale nie można też pozwolić sobie na lenistwo i narobić sobie zaległości.

  1. Ogarnięcie to doskonałość

Nauka na Uniwersytecie znacząco różni się od tej w liceum i wymaga bardzo dobrego planowania swojej pracy oraz dodatkowych aktywności. Dlatego też trzeba znać swoje mocne i słabe strony, dzięki temu nie okaże się, że mamy trzy różne spotkania w tym samym czasie, tym bardziej w momencie gdy zaczną się zajęcia kiniczne.

Najważniejsze jednak jest, żeby pamiętać, że studia to nie tylko droga do celu, ale cel sam w sobie. Dlatego wykorzystaj ten czas jak najlepiej! 


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

12 Rzeczy, których nauczysz się od profesjonalnych muzyków

Dlaczego akurat od nich? Muzyka to sztuka dziejąca się w czasie, przemijająca - jej jakość zależy od wykonawcy grającego i myślącego na bieżąco. Ten, kto doświadczył publicznych przemówień powinien rozumieć o co chodzi.

Edu i Kariera

Wszyscy jesteśmy Werterami, czyli słów kilka o terapii.

Problemy z depresją, a nawet z lekkimi załamaniami nerwowymi są ciągle w Polsce faux pas. Chyba spora część społeczeństwa boi się takich ludzi, a w momencie, kiedy choroba dotyczy również ich, wstydzą się iść do specjalisty.

Lifestyle

O co chodzi z jogą i dlaczego jest filozofią ludzi sukcesu?

Wielu ludzi słysząc hasło „joga” nie bardzo wie, o czym tak naprawdę mowa – metodzie rekreacji, systemie filozoficznym, sporcie? Cóż, joga jest wszystkim tym po trochu, a także czymś więcej. Dla niektórych może wręcz stać się sposobem na życie.

Lifestyle

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Kredyty studenckie, stypendia, granty I pożyczki – co roku ubiegają się o tę formę wsparcia finansowego dziesiątki tysięcy studentów zachodnich uczelni. Bo każdy wie, że “nie ma nic za darmo”. I dobrze… Zobaczcie dlaczego.

Edu i Kariera

Wyróżnij się albo zgiń – dziś wygrywają "skille" miękkie

Współczesny rynek pracy jest trudny, nie tylko w naszym kraju. Wszyscy to wiemy, prawda? Wtłaczani do niego absolwenci wyższych uczelni są statystycznie na tym samym poziomie rozwoju i niewiele im w karierze może pomóc, jeśli sami nie wezmą spraw w swoje ręce. Tak... chyba że wyróżnisz się i będziesz lepszy od innych. Jak to zrobić?

Edu i Kariera

„Coś jest ze mną nie tak”, czyli jak stać się duszą towarzystwa

Oto lekcja dla osób nieśmiałych i mających wrażenie, że gdyby ich w danym momencie nie było w jakimś towarzystwie, to nic by się nie zmieniło. Sam kiedyś doświadczałem takiej sytuacji dość często, ale na szczęście po okresie nastoletnim można wyjść na ludzi.

Inspiracje