Życie studenta medycyny: 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Data dodania: 16-05-2017 17:26 Edu i Kariera Ilość komentarzy:
  1. Będziesz wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce

Chodź to stwierdzenie może wydawać się trywialne, koniecznie musisz o tym pamiętać. Na wielu kierunkach uczysz się tylko po to, żeby zdać egzamin, cóż nie na medycynie. Tu nie tylko uczysz się po to, żeby zdać, twoja wiedza może ocalić czyjeś życie.

  1. Czasami studia to ciężka praca!

Studia medyczna są związane z oczekiwaniami - będziesz musiał włożyć w nie więcej pracy niż na jakimkolwiek innym kierunku. Dodatkowo w trakcie musisz przygotowywać się do "2nd MB", czyli egzaminu, umożliwiającego zostanie lekarzem i kontynuowanie nauki. To wszystko bywa bardzo stresujące, medycyna może być dużym wyzwaniem, ale...

  1. To nie tylko ciężka praca.

Nie ma co panikować! Tak, medycyna wymaga dużo ciężkiej pracy, ale wciąż masz czas, żeby cieszyć się życiem studenckim. Wystarczy opanować multitasking :) !

  1.  Bycie studentem medycyny to studiowanie i budowanie swojej kariery

Studia to wyjątkowy czas, który możesz (a często wręcz powinieneś) poświecić na swój rozwój. Przez te kilka lat masz możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy, co jest szczególnie istotne jeśli planujesz zostać lekarzem.  Kariera medyczna wymaga nie tylko wiedzy, ale również wysokich umiejętności interpersonalnych, których przecież nie zdobędziesz z nosem w książkach.

  1. Nauka anatomii to więcej niż patrzenie na obrazki

Na bardziej tradycyjnych uczelniach m.in. Cambridge już na pierwszym roku musisz wziąć udział w sekcji zwłok. Oznacza to, że będziesz musiał wziąć skalpel w rękę, co czasami może być nieprzyjemnym doświadczeniem, ale dzięki temu zobaczysz, jak naprawdę wygląda ludzki organizm.

  1. Zdobędziesz bliskich przyjaciół

Znajdź czas na poznanie ludzi z twojej uczelni! Najbliższych przyjaciół poznaje się w czasie studiowania, szczególnie podczas studiowania medycyny. W końcu nic tak nie łączy ludzi jak wspólne zarywanie nocy nad podręcznikami do interny!

  1. Będziesz na bieżąco z najnowszymi wynikami badań

Studiując medycynę masz wyjątkową możliwość korzystania z najnowszej wiedzy naukowej, wykraczającej poza podręczniki. Wykładowcy są aktywnie zaangażowani w badania związane z ich specjalizacją. Daje ci to szansę na naukę od ludzi, a nie tylko z książek.

  1. Medycyna to długie studia

Medycyna jest niczym maraton. Całe studia trwają 5 albo 6 lat i wymagają wiele ciężkiej pracy. Co ciekawe niektórzy często mówią...

  1. Masz urlop, ale nie wakacje

Wynika to z faktu, że nawet w czasie świąt chociaż nie masz zajęć, to nie możesz zaprzestać ciężkiej pracy. I oczywiście chociaż nie chcesz zacząć nowego semestru będąc przemęczonym, ale nie można też pozwolić sobie na lenistwo i narobić sobie zaległości.

  1. Ogarnięcie to doskonałość

Nauka na Uniwersytecie znacząco różni się od tej w liceum i wymaga bardzo dobrego planowania swojej pracy oraz dodatkowych aktywności. Dlatego też trzeba znać swoje mocne i słabe strony, dzięki temu nie okaże się, że mamy trzy różne spotkania w tym samym czasie, tym bardziej w momencie gdy zaczną się zajęcia kiniczne.

Najważniejsze jednak jest, żeby pamiętać, że studia to nie tylko droga do celu, ale cel sam w sobie. Dlatego wykorzystaj ten czas jak najlepiej! 


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Weekendowa ucieczka z miasta – marsz w góry!

Lato w Polsce kojarzone jest zazwyczaj z Bałtykiem. Przepełniona plaża, zapach piwa w plastikowych kubeczkach i droga ryba wyłowiona "tego samego dnia". Nie neguję w żaden sposób tego typu wakacji, jednak czy aby na pewno w ten sposób odpoczniemy? Co jest inną alternatywą?

Podróże

5 oznak, że jesteś ograniczonym ignorantem

Amerykańscy naukowcy odkryli, że... myślenie boli. Żartuję, niczego takiego nie udowodniono, ale nie jest dla nas nowym spostrzeżeniem, że gatunek inteligentny i zdatny do współżycia z innymi ludźmi to rarytas z wyższej półki.

Lifestyle

Koło naukowe – tak czy nie? No pewnie, że tak!

Organizacje studenckie i koła naukowe wszelkiej maści od lat kojarzone są z osobami trzymającymi nosy w książkach i totalnym braku życia prywatnego. Ale rzeczywistość jest trochę inna… „Poważnie?” – zapytasz. Owszem! Przekonam Cię, że dzięki uczestnictwu w kołach naukowych otwierają się przez studentem nowe, często niespodziewane możliwości.

Edu i Kariera

Mike radzi: dlaczego musisz jechać w samotną podróż?

Ludzie gadają, że podróże kształcą. Znam wiele powiedzonek. Wiem, że można być pracowitym jak pszczoła, że można dzielić skórę na niedźwiedziu. Wiem też, że co z oczu to z serca. Ale powiem wam jedno misiaczki. Podróże serio kształcą.

Podróże

Festiwale muzyczne, na których musisz być tego lata

Początek roku mamy za sobą, Open’er ruszył z ogłaszaniem artystów, pora zatem rozbić swoją świnkę skarbonkę i zacząć zastanawiać się skąd wziąć brakujące setki na upragnione festiwale muzyczne.

Sztuka i Media