Za co możemy pokochać Danię?

Data dodania: 27-01-2017 10:04 Lifestyle Ilość komentarzy:

Podaję 5 powodów, dla których możemy pokochać Danię: 

  1. Hygge

Nie wiem, czy czytaliście już tę książkę o hygge, ale jeśli chcecie uniknąć towarzyskiego faux pas, napiszę w czym rzecz i jak możecie zabrylować wśród znajomych. Generalnie chodzi o to, żeby wokół was było miękko, słodko i przyjemnie – Duńczycy chodzą w miękkich swetrach, miękkich skarpetkach, a wieczorem opatulają się ciepłymi kocykami, popijając kawę (nie herbatę!) i jedząc upieczone wcześniej w gronie znajomych ciastka. Ah, no i trzeba palić – świeczki oczywiście!

Z automatu nie zostaniecie równie szczęśliwi jak całe społeczeństwo duńskie, dlatego atmosferę hygge warto wprowadzać już teraz, będąc jeszcze w naszym pięknym kraju. Dzięki temu, że w Danii po prostu dobrze się żyje, a kraj jest bogaty, Duńczycy mogli skupić się na pozostałych aspektach życia, sprawiając że to życie przeżywają całkiem bezstresowo. Oczywiście, pojawia się pytanie, czy to życie smakują rzeczywiście, prawdziwie, bo jak można przejść przez życie, nie znając walki od pierwszego do pierwszego!?

  1. Związki

Społeczeństwo duńskie cechuje się dużo większym równouprawnieniem, dzięki czemu wszelkie relacje i związki są pozbawione nienaturalnego stresu i stereotypów. To również sprawia, że w Danii wiele osób żyje w nieformalnych związkach, określonych jako LAT – living apart together. Małżeństwo nie jest społecznie wymagane, by założyć rodzinę, a aż 45% małżeństw kończy się rozwodem.

  1. Rowery

Wszystkich eco- i fitfreaków Dania przyciąga zamiłowaniem do jazdy na rowerze. Na duńskich ulicach nie spotkacie super drogich aut, bo kupienie nowego samochodu z salonu jest po prostu piekielnie drogie – za rejestrację auta trzeba zapłacić 150% jego wartości. Dlatego, mieszkając w Danii, będziecie modni, z dobrą kondycją, dzięki której wieczorami będziecie mogli zjeść parę ciastek i poczuć atmosferę hygge. God bless Denmark!

  1. Architektura i design

Ręka w górę kto nie kocha skandynawskiego wystroju wnętrz i funkcjonalnych, przepięknych gadżetów. I pomyślcie, że oni mają tak na co dzień <3

  1. Bezpłatne studia

Przyciągają ludzi z całej Europy i nie tylko. Możliwość studiowania po angielsku w ciekawy sposób bez konieczności kucia na pamięć. Projekty, praca w grupach, praktyki – wszystko wygląda trochę inaczej niż tradycyjna ścieżka edukacyjna i zawodowa w Polsce.

To co, spakowani?

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Dowiedz się więcej o naszych uniwersytetach partnerskich na stronie www.studia.elab.edu.pl 

Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. Już dziś napisz na a.luczak@elab.edu.pl 


Autor: Lena Wierzy, że w życiu chodzi o to, żeby na koniec móc zaśpiewać jak Edith Piaf, że niczego nie żałuję. Ciągle gdzieś biegnie, a gdy w wolny dzień śpi do 10 to oznacza, że najprawdopodobniej jest umierająca. Jest nie dość, że weganką, która trenuje, to jeszcze cynikiem. Ma więcej energii niż przeciętny mięsożerca i więcej wiary w karmę i świat niż przeciętny optymista. Lubi pisać, czytać i tańczyć do Beyonce.

19 rzeczy, które pomogą ci stworzyć własny produkt!

W obiegu funkcjonuje wielu wannabe piewców pseudo-biznesowych farmazonów. Te zamiast pomagać, sztucznie motywują. Wielkimi, kopiowanymi masowo i nie sprawdzonymi własną krwawicą hasłami mili mędrkowie zwyczajnie zaśmiecają łby.

Edu i Kariera

Najlepsze uczelnie biznesowe w Europie [RANKING 2015]

Każdego roku o tej porze brytyjski dziennik Financial Times publikuje ranking, w którym znajdują się najlepsze europejskie uczelnie pod kątem studiów biznesowych. W zestawieniu dominują szkoły francuskie, brytyjskie i hiszpańskie. Myślałeś lub myślałaś o DOBRYCH STUDIACH BIZNESOWYCH? Spójrz poniżej.

Edu i Kariera

#omatkojedyna, czyli jak wybrać kierunek studiów

Wybór właściwego kierunku studiów to nie lada wyzwanie dla zdecydowanej większości maturzystów. Mało kto kończy szkołę średnią całkowicie zdecydowany, jaki krok uczynić w następnej kolejności.

Edu i Kariera

Kalendarz – broń w ręku każdego... studenta też

Kalendarz to Twoja prawa ręka. Zaprzyjaźnij się z nim, a daleko zajdziesz! To świetne narzędzie do kreowania własnego ja, jako godnego zaufania młodego człowieka. No i pomoże ci ogarnąć życie.

Inspiracje