Za co możemy pokochać Danię?

Data dodania: 27-01-2017 10:04 Lifestyle Ilość komentarzy:

Podaję 5 powodów, dla których możemy pokochać Danię: 

  1. Hygge

Nie wiem, czy czytaliście już tę książkę o hygge, ale jeśli chcecie uniknąć towarzyskiego faux pas, napiszę w czym rzecz i jak możecie zabrylować wśród znajomych. Generalnie chodzi o to, żeby wokół was było miękko, słodko i przyjemnie – Duńczycy chodzą w miękkich swetrach, miękkich skarpetkach, a wieczorem opatulają się ciepłymi kocykami, popijając kawę (nie herbatę!) i jedząc upieczone wcześniej w gronie znajomych ciastka. Ah, no i trzeba palić – świeczki oczywiście!

Z automatu nie zostaniecie równie szczęśliwi jak całe społeczeństwo duńskie, dlatego atmosferę hygge warto wprowadzać już teraz, będąc jeszcze w naszym pięknym kraju. Dzięki temu, że w Danii po prostu dobrze się żyje, a kraj jest bogaty, Duńczycy mogli skupić się na pozostałych aspektach życia, sprawiając że to życie przeżywają całkiem bezstresowo. Oczywiście, pojawia się pytanie, czy to życie smakują rzeczywiście, prawdziwie, bo jak można przejść przez życie, nie znając walki od pierwszego do pierwszego!?

  1. Związki

Społeczeństwo duńskie cechuje się dużo większym równouprawnieniem, dzięki czemu wszelkie relacje i związki są pozbawione nienaturalnego stresu i stereotypów. To również sprawia, że w Danii wiele osób żyje w nieformalnych związkach, określonych jako LAT – living apart together. Małżeństwo nie jest społecznie wymagane, by założyć rodzinę, a aż 45% małżeństw kończy się rozwodem.

  1. Rowery

Wszystkich eco- i fitfreaków Dania przyciąga zamiłowaniem do jazdy na rowerze. Na duńskich ulicach nie spotkacie super drogich aut, bo kupienie nowego samochodu z salonu jest po prostu piekielnie drogie – za rejestrację auta trzeba zapłacić 150% jego wartości. Dlatego, mieszkając w Danii, będziecie modni, z dobrą kondycją, dzięki której wieczorami będziecie mogli zjeść parę ciastek i poczuć atmosferę hygge. God bless Denmark!

  1. Architektura i design

Ręka w górę kto nie kocha skandynawskiego wystroju wnętrz i funkcjonalnych, przepięknych gadżetów. I pomyślcie, że oni mają tak na co dzień <3

  1. Bezpłatne studia

Przyciągają ludzi z całej Europy i nie tylko. Możliwość studiowania po angielsku w ciekawy sposób bez konieczności kucia na pamięć. Projekty, praca w grupach, praktyki – wszystko wygląda trochę inaczej niż tradycyjna ścieżka edukacyjna i zawodowa w Polsce.

To co, spakowani?

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Dowiedz się więcej o naszych uniwersytetach partnerskich na stronie www.studia.elab.edu.pl 

Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. Już dziś napisz na a.luczak@elab.edu.pl 


Autor: Lena Wierzy, że w życiu chodzi o to, żeby na koniec móc zaśpiewać jak Edith Piaf, że niczego nie żałuję. Ciągle gdzieś biegnie, a gdy w wolny dzień śpi do 10 to oznacza, że najprawdopodobniej jest umierająca. Jest nie dość, że weganką, która trenuje, to jeszcze cynikiem. Ma więcej energii niż przeciętny mięsożerca i więcej wiary w karmę i świat niż przeciętny optymista. Lubi pisać, czytać i tańczyć do Beyonce.

Szybki zimowy wypad? Kierunek Londyn!

Mimo, że nie widać tego jeszcze za oknem, pamiętacie, że zbliża się okres świąteczny, prawda? Jeśli już kupiliście prezenty, albo zostanie Wam trochę zarezerwowanych funduszy, warto zrobić sobie weekend za granicą i poczuć atmosferę świątecznych targów, błysku neonów i międzynarodowego szału gwiazdkowego w Londynie!

Lifestyle

Stany, Stany, Stany… Zbieraj się i leć!

Gdy myślimy o Stanach Zjednoczonych to większość z nas ma w głowie sielskie obrazy z allenowskiej komedii romantycznej „Annie Hall”, „Plotkary” czy „Beverly Hills 90210”.

Podróże

Czym jest clearing i dlaczego warto jeszcze składać papiery za granicę?

Wielu z Was jest w trakcie wybierania swojego wymarzonego kierunku studiów. Pierwsza tura – sukces. Jeśli nie, to następna… i tak do września. Ale moje pytanie brzmi – czy wiedzieliście, że cały czas możecie składać papiery na uniwersytety za granicą? Jeśli nie, to usiadłem do pisania tego tekstu, żeby Wam to uświadomić!

Edu i Kariera

6 szczerych tekstów, które "wygrały" w Personal Statement

Opisanie na jednej stronie A4 historii swojego życia, która ma być przepustką na wymarzony uniwersytet za granicą nie należy do najprostszych. Wielu kandydatów popada w schematy i naciąga swój personal, poleruje go godzinami. A czasem wystarczy napisać coś szczerze - od serca. Zobaczcie przykłady tekstów, które mają szanse zapewnić kandydatom miejsce na swojej uczelni w UK we wrześniu 2016.

Edu i Kariera

Co ze sobą zrobić, jeśli nie poszła ci matura?

Czerwiec jest niby fajny, bo w głowie myśli tylko o tequila sunrise z parasolką, ale dla sporej części społeczeństwa to trochę koszmar. Oczekiwanie na wyniki matur może być nieznośne, bo nowa, bo pierwszy raz. I co ze sobą zrobić jak nie pójdzie?

Edu i Kariera