Coventry University - czy to jest moje miejsce?

Data dodania: 04-11-2016 10:59 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Jeżeli dotarłeś do tego momentu w swoim życiu, w którym zaczynasz myśleć o studiach za granicą - wiedz, że jest on przełomowy. Wciąż nie wiesz co robić i jaką decyzję podjąć? Też to przeżyłam. Też zadawałam sobie pytania: czy warto ryzykować? Co jeżeli nie dam rady? Jak się utrzymam? Wszyscy moi znajomi będą studiować w Polsce, więc dlaczego ja mam wybrać inaczej? WYBRAŁAM. Studia w Polsce. Studiowałam rok. Od samego początku czułam, że to nie jest moje miejsce. W grudniu podjęłam decyzję i zaaplikowałam do Coventry. Teraz studiuję Business and Human Resource Management. NIE ŻAŁUJĘ. Dlaczego?

PIERWSZE TYGODNIE NA COVENTRY UNIVERSITY

Wiem, jak wyglądają realia polskich uczelni, więc po przyjeździe do Coventry byłam ZSZOKOWANA. Ludzie - mega pozytywni i otwarci na wszystkich. Wykładowcy - chcą uczyć i pomagać. Ponadto zwracasz się do nich po imieniu, dzięki czemu czujesz się bardziej komfortowo. Żaden z nich nie wymaga podkreślania tytułu naukowego (co w Polsce zakrawa o brak szacunku!). Język - nikt nie zwraca uwagi na twoją gramatykę i błędy. Nawet nie zauważasz momentu, w którym zaczynasz mówić płynnie i bierzesz aktywny udział we wszystkich konwersacjach - zarówno na zajęciach, jak i wśród znajomych :)

NAJLEPSZA IMPREZA NA STUDIACH

Fresher’s week jest oczywiście jedną, wielką, tygodniową imprezą. Ludzie integrują się i zaczynają się tworzyć pierwsze „paczki znajomych”. Nieważne, czy poznajesz kogoś na imprezie czy w kolejce po kawę – to po prostu się dzieje. Oprócz tego studenckie imprezy w poniedziałek, wtorek, środę, piątek… i oczywiście weekend. Nie wspominając o imprezach w akademiku. Studia to nie czas na sen. MUSISZ TO PRZEŻYĆ ŻEBY ZROZUMIEĆ :)

ULUBIONY PRZEDMIOT NA STUDIACH

EXPLORING WORK PSYCHOLOGY– żadnego kucia na pamięć teorii i regułek, które nie przydadzą Ci się w pracy. Zamiast tego praktyczne prezentacje, wymiana poglądów, rozwiązywanie hipotetycznych sytuacji w miejscu pracy – WSZYSTKO TO, CO PRZYDAJE SIĘ W PRAWDZIWYM ŻYCIU.

PLAN

EXPLORING WORK PSYCHOLOGY (4H), UNDERSTANDING HUMAN RESOURCES (4H), DEVELOPING HR PROFESSIONALS (2H), ponadto każdy wybiera tzw. ADD+ VANTAGE MODULE (2H). Wachlarz tych zajęć jest naprawdę ogromny. Począwszy od języków, przez wolontariat, do zdobywania profesjonalnych certyfikatów np. PILOT LICENCE STUDIES. Ja wybrałam Creative Thinking for Business. Do tego oczywiście praca, bo wiadomo, utrzymanie w Anglii do najtańszych nie należy :)

BOISZ SIĘ? BŁĄD! JEDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

Po pierwsze: NIKT ZA CIEBIE ŻYCIA NIE PRZEŻYJE. Jeżeli zastanawiasz się, czy dasz radę – dasz! Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Studia za granicą dadzą Ci nie tylko lepsze możliwości w przyszłości, ale również nauczysz się jak wykorzystywać to, co jest w Tobie najlepsze. Po drugie: international friends – zaproszenia na wakacje do Włoch, Hiszpanii czy nawet uwaga: MALEZJI! How cool is that? A teraz najważniejsze: dlaczego akurat COVENTRY UNIVERISTY? Bo to najnowocześniejsza uczelnia w UK, w której zdobywasz międzynarodowe doświadczenie! Liczne stypendia i staże, które w przyszłości pomogą Ci otworzyć niejedne drzwi to tylko kilka z wielu zalet. Jeszcze się zastanawiasz? Nie warto! PAMIĘTAJ: jeśli mierzysz wysoko, limity nie istnieją :) Zacznij pisać PERSONAL STATEMENT, rozmawiaj z rodzicami, rezerwuj bilet i ROZPOCZYNAJ PRZYGODĘ SWOJEGO ŻYCIA! Obiecuję, że nie będziesz żałować.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym.

 


Autor: Karolina Kucharyk Studentka Coventry University

Zanim zjesz tę żabę, przegryź kilka kijanek. Czyli jak zorganizować dzień

Zjedz tę żabę ... to metafora, którą spopularyzował Brian Tracy. Oznacza ona, że powinniśmy zająć się najtrudniejszym, najmniej przyjemnym zadaniem ... on razu. Od samego rana. Powinna to być pierwsza rzecz, za którą się weźmiemy. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł? O tym w dzisiejszym wpisie.

Lifestyle

Dlaczego pokolenie Z ma problem z autorytetami?

Kto nie był na dywaniku u dyrektora ręka w górę! Pawlik znowu pyskuje, skandal w biały dzień, apokalipsa, zamek z piasku runął, bulwers do kwadratu. Po jakimś czasie wszystkie te przepychanki stają się tragikomedią dwóch aktorów.

Lifestyle

Co ci powie Budda? 8 cytatów, które uczynią cię lepszym

I to nie ważne czy jesteś katolikiem, czy kabalistą. Budda to bohater, postać, pocieszny grubcio, który zawsze miał do przekazania coś pozytywnego. Teraz będzie nie inaczej. Spójrz na te 10 cytatów, które sprawią, że w gorszy dzień poczujesz się po prostu lepiej.

Inspiracje

10 zasad prawdziwego dziennikarza według Ryszarda Kapuścińskiego.

W czasach krzykliwych tabloidów oraz taniej sensacji, trudno być dobrym dziennikarzem.W telewizji liczy się oglądalność, w radiu słuchalność, w prasie zejście nakładu, a w Internecie liczba odsłon. Gdzie w tej komercyjnej papce szukać prawdy, wiarygodności i ambicji?

Inspiracje

50 zaskakujących (lub nie) faktów o Ameryce i Amerykanach

Zachłyśnięci kapitalizmem, sukcesami dwudziestoparoletnich idoli z Doliny Krzemowej i zainspirowani serialami o urokach życia na nowojorskim Brooklynie, jesteśmy gotowi wystać wizę w sporych kolejkach pod konsulatem i niczym Kolumb odkrywać mityczną Amerykę.

Podróże

10 oznak, że czas uciekać z korpo.

Tak, masz rację. Za chwilę wyrzucę z siebie cały jad, wszystko podkoloruję, dokonam generalizacji i zapomnę o tym jak dużą szkołą życia była dla mnie praca w korporacji i jak wiele drzwi przede mną otworzyła.

Edu i Kariera