Kiedy najlepiej wysłać aplikację UCAS

Data dodania: 13-10-2016 10:57 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Możliwość aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii pojawia się już we wrześniu. To wtedy otwiera się system UCAS i to wtedy właśnie możecie wypełniać i wysyłać swoje aplikacje do szkół.

Jak dobrze wiecie, aplikujecie jeszcze przed wynikami z matur, inaczej niż u nas w Polsce. Kiedy najlepiej wysłać aplikację? Śpieszę z odpowiedzą.

Przygotowanie aplikacji UCAS

Każdy z nas zabiera się za przygotowanie aplikacji w innym czasie. Jedni zaczną pisać personal już w wakacje po drugiej klasie, inni zostawią to na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że w systemie UCAS musisz załączyć

- List Motywacyjny - tekst na 4000 znajów ze spacjami

- Referencję od nauczyciela - ta sama długość i wymogi redakcyjne

Przy sprawnej organizacji, zbieranie tych dokumentów nie powinno zająć Ci więcej niż 2-3 tygodnie. Jak tylko je będziesz miał, od razu wyślij aplikacje. Kiedy ją najlepiej wysłać? Odpowiedź jest prosta - im wcześniej tym lepiej.

Pamiętaj o deadlineach

W UK obowiązują trzy deadline'y składania aplikacji

15 Października to termin wysyłania aplikacji dla wszystkich, którzy aplikują na Oxford, Cambridge lub Medycynę i Weterynarię. To ostateczny deadline dla tych uczelni i kierunków.

15 Stycznia to termin 'równego traktowania'. Obowiązuje on wszystkie inne uczelnie i kierunki. Oznacza to, że jeśli wyślesz aplikację przed tym terminem szkoły mają obowiązek ją przeczytać i należycie rozpatrzyć.

Ostateczny termin składania aplikacji to 30 czerwca. Jednak pamiętaj - im lepsza szkoła tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przyjmą Cię w swoje szeregi przy aplikacji złożonej po 15 stycznia.

Kiedy najlepiej wysłać aplikację?

Najlepiej zrób to właśnie teraz. Aplikacje wysłane wcześnie w trakcie roku szkolnego mogą się spodziewać szybszej odpowiedzi od szkół. Oznacza to, że będziesz wiedział szybciej jak musisz zdać matury, żeby się dostać (szkoły poinformują Cię o tym mailowo i przez system UCAS) oraz będziesz wiedział ile pracy będziesz musiał włożyć w przygotowania maturalne.

Jeśli już masz przydzielonego indywidualnego konsultanta w Elab - prześlij mu swoje dokumenty do sprawdzenia. Jeśli jeszcze nie masz własnego pomocnika w Elab, napisz do nas jak najszybciej TUTAJ

 

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Powodzenia!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

7 najbardziej irytujących zachowań na Facebooku - już usuwasz konto?

Facebook dobra rzecz - bywa pożyteczny. A to weźmiesz udział w konkursie, a to dowiesz się o ciekawej promocji. Znajdziesz pracę. Wypromujesz swój nowy projekt. Pomożesz bezdomnemu psiakowi w poszukiwaniu domu. Trafisz na interesujący artykuł, odkupisz bilet na autobus, podpatrzysz kim jest Twój potencjalny współlokator, rozpowszechnisz szybko ważną informację.

Sztuka i Media

Nic nie powiem, ale i tak będziecie zachwyceni - jak mówić z pasją?

Są tacy ludzie na tym świecie, którzy nawet nie mając pojęcia o czym mówią, robią to z przekonaniem i porywają tłumy. Kto to taki? Na pewno nie politycy, chociaż oni rzeczywiście nie mają pojęcia o czym mówią. Zdolność improwizacji i znajomość technik angażujących publiczność to klucz do sukcesu właściwie na każdą okoliczność. Zobaczcie jak to się robi na TED Talks!

Inspiracje

7 nawyków ludzi bardzo produktywnych.

Produktywność jest wprost proporcjonalna do sukcesu. Jeśli jesteś mało wydajny, twój sukces też jest malutki. Aby zwiększyć swoje szanse na triumf, postaraj się wprowadzić w codzienne życie niewielkie zmiany, które sprawią, że będziesz bardziej produktywny w trakcie godzin pracy.

Inspiracje

Jak się skupić - 4 ważne kroki

Każdy dzień to tysiące informacji, setki decyzji, z czego większość podejmowana jest automatycznie. Oferty last minute, propozycje nie do odrzucenia, szanse które mogą się więcej nie powtórzyć. Wszechobecne banery krzyczące ‘musisz to mieć’ na przemian z ‘jesteś tego warta’.

Edu i Kariera

„Czytajcie, a się nauczycie” – czy na pewno?

Czy też tak robisz? Ucząc się do egzaminu czytasz pięć razy jeden akapit, żeby lepiej zapamiętać, a potem znowu, bo i tak nie pamiętasz, o co w nim chodziło? A można lepiej... Chcesz wiedzieć jak?

Edu i Kariera

30 różnic między chłopakiem, a mężczyzną

Instytucja tzw. „singla” (lub „singielki nie nadeptując na odcisk zapalonym lingwistycznym feministom i feministkom) istnieje w popkulturze już lat 90, czyli od pierwszych odcinków pierwszego sezonu „Seksu w wielkim mieście”.

Lifestyle