Kiedy najlepiej wysłać aplikację UCAS

Data dodania: 13-10-2016 10:57 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Możliwość aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii pojawia się już we wrześniu. To wtedy otwiera się system UCAS i to wtedy właśnie możecie wypełniać i wysyłać swoje aplikacje do szkół.

Jak dobrze wiecie, aplikujecie jeszcze przed wynikami z matur, inaczej niż u nas w Polsce. Kiedy najlepiej wysłać aplikację? Śpieszę z odpowiedzą.

Przygotowanie aplikacji UCAS

Każdy z nas zabiera się za przygotowanie aplikacji w innym czasie. Jedni zaczną pisać personal już w wakacje po drugiej klasie, inni zostawią to na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że w systemie UCAS musisz załączyć

- List Motywacyjny - tekst na 4000 znajów ze spacjami

- Referencję od nauczyciela - ta sama długość i wymogi redakcyjne

Przy sprawnej organizacji, zbieranie tych dokumentów nie powinno zająć Ci więcej niż 2-3 tygodnie. Jak tylko je będziesz miał, od razu wyślij aplikacje. Kiedy ją najlepiej wysłać? Odpowiedź jest prosta - im wcześniej tym lepiej.

Pamiętaj o deadlineach

W UK obowiązują trzy deadline'y składania aplikacji

15 Października to termin wysyłania aplikacji dla wszystkich, którzy aplikują na Oxford, Cambridge lub Medycynę i Weterynarię. To ostateczny deadline dla tych uczelni i kierunków.

15 Stycznia to termin 'równego traktowania'. Obowiązuje on wszystkie inne uczelnie i kierunki. Oznacza to, że jeśli wyślesz aplikację przed tym terminem szkoły mają obowiązek ją przeczytać i należycie rozpatrzyć.

Ostateczny termin składania aplikacji to 30 czerwca. Jednak pamiętaj - im lepsza szkoła tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przyjmą Cię w swoje szeregi przy aplikacji złożonej po 15 stycznia.

Kiedy najlepiej wysłać aplikację?

Najlepiej zrób to właśnie teraz. Aplikacje wysłane wcześnie w trakcie roku szkolnego mogą się spodziewać szybszej odpowiedzi od szkół. Oznacza to, że będziesz wiedział szybciej jak musisz zdać matury, żeby się dostać (szkoły poinformują Cię o tym mailowo i przez system UCAS) oraz będziesz wiedział ile pracy będziesz musiał włożyć w przygotowania maturalne.

Jeśli już masz przydzielonego indywidualnego konsultanta w Elab - prześlij mu swoje dokumenty do sprawdzenia. Jeśli jeszcze nie masz własnego pomocnika w Elab, napisz do nas jak najszybciej TUTAJ

 

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Powodzenia!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Dekalog współczesnego, polskiego inteligenta

Wraz z nadejściem nowego millenium Polska poniosła jakościowo istotne straty w ludziach. Odejścia te poważnie wpłynęły na stan inteligencji polskiej, zwłaszcza tej zaangażowanej w rozwiązywanie problemów stojących przed państwem i jego obywatelami.

Edu i Kariera

Legendarne "10 sekund na CV" - historia prawdziwa (cz.2)

Moje dalsze zmagania z kandydatami do przyszłej elity pracowniczej tego narodu trwają i mam dla was w związku z tym kolejną porcję przemyśleń, które powinniście sobie wziąć do serca, jeśli marzy wam się rekrutacyjny sukces.

Edu i Kariera

5 powodów, dla których on nie odpisuje

Stało się… Poznałaś chłopaka i wpadłaś po uszy. Po dokładnym przestudiowaniu jego profilu na Facebooku i gorącej debacie z przyjaciółkami postanawiasz napisać wiadomość.

Lifestyle