Jak zyskać przyjaciół na studiach w Wielkiej Brytanii?

Data dodania: 10-10-2016 21:40 Inspiracje Ilość komentarzy:

Freshers Week się skończył i nadszedł czas na prawdziwe rozpoczęcie roku akademickiego! Nikt z nas nie jest samotną wyspą i każdy z nas potrzebuje przyjaciół czy kogoś z kim może porozmawiać. Niektórzy z nas w dalszym ciągu czują się trochę samotni, zdenerwowani czy po prostu dziwnie na uniwersytecie. Czyż nie? Jeśli masz podobne doświadczenia, jesteś w większości studentów! Co więcej, niektórzy z nich przyjmują tylko na twarz maskę, zachowując się tak, jakby ta sytuacja ich nie dotyczyła.

Na szczęście, zaczął się nowy rok akademicki, który jest szansą na zaangażowanie się w życie uniwersytetu!

Szczęściarzu, to twój czas, żeby rozwinąć skrzydła!

Nie ma już więcej czasu na strach przed rozmową z obcymi ludźmi. Zaufaj mi! Każdy z nich jest bardziej niż otwarty na konwersacje z Tobą. Każdy, tak bardzo jak Ty, chce poznać nowych przyjaciół na uniwersytecie i każdy chce się integrować. Dzisiaj, zrób eksperyment i podejdź do potencjalnego ‘uni-nieznajomego’ i zacznij z nim rozmowę. Dlaczego jest to coś, co trwoży nas tak bardzo? Uniwersytet to początek czegoś nowego, więc takie zachowanie jest jak najbardziej odpowiednie.

System szkolny nauczył nas, że zdobywanie dobrych stopni za cenę długich godzin spędzonych w bibliotece to kwintesencja edukacji. I owszem! Aczkolwiek pójście na studia i myślenie dalej w ten sposób to nic innego niż sygnał, że możesz przegapić wiele wydarzeń, szans i okazji, które uniwersytet chce Ci zaproponować.

Efektywna nauka to konieczność, a uniwersytet to klucz do prawdziwej wiedzy. Krytyczne i niezależne myślenie, analizowanie, rozwiązywanie problemów i rozwój umiejętności miękkich to kluczowe skille mające wielką wagę na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku pracy. University of Roehampton kreuje wiele możliwości do zdobycia tych umiejętności poza salą wykładową.

Career Centre znajduje się na pierwszym piętrze biblioteki i jest punktem startowym na spotkanie ludzi, którzy zmotywują Cię i pomogą rozwinąć skrzydła. Jest to miejsce, gdzie znajdziesz staż, interesujące wydarzenia, pracę part time czy też wolontariat w celu rozwinięcia umiejętności niezbędnych dla rozwoju Twojej przyszłej kariery zawodowej.

Umiejętność znalezienia równowagi między towarzyskim, akademickim i osobistym życiem jest bardzo ważne. Ile czasu inwestujesz w destruktywne i nieproduktywne aktywności? Zacznij myśleć strategicznie i dołącz do jednego z Societies czy Klubu Sportowego na terenie Roehampton, gdzie nawiązanie nowych przyjaźni jest koniecznością! Odwiedź stronę Roehampton Students Union and get involved.

Artukuł w oryginalnej wersji znajdziecie TUTAJ   

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. Zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej. Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę elabfundacja.pl

Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!                 


Autor: Agata Gruszecka Studentka University of Roehampton na kierunku Business Management and Economics. Zakręcona na maksa, ciekawa świata, organizatorka i ogarniacz.

Robisz tyle rzeczy, a i tak nic nie jest skończone... Dlaczego?

Informacja jest dzisiaj potęgą. Wszystko jest informacją – reklama proszku do prania czy zadanie do wykonania w szkole, na studiach czy w pracy - bombarduje nas z każdej strony. Świat funkcjonuje przez to znacznie, ZNACZNIE szybciej, sam go czasem nie ogarniam…

Inspiracje

Festiwale muzyczne, na których musisz być tego lata

Początek roku mamy za sobą, Open’er ruszył z ogłaszaniem artystów, pora zatem rozbić swoją świnkę skarbonkę i zacząć zastanawiać się skąd wziąć brakujące setki na upragnione festiwale muzyczne.

Sztuka i Media

Studia modowe jakich nie ma w Polsce

Przeprowadzka na drugi koniec Europy może okazać się dla wielu młodych ludzi prawdziwym wyzwaniem. Nowy język, otoczenie, inne zwyczaje, tęsknota za bliskimi, a niektórzy mogą przeżyć wręcz szok kulturowy. Warto jednak potraktować ten wyjazd jako przygodę która może odmienić wasze życie na takie, o którym nawet nie myśleliście przed wyjazdem z rodzinnego domu.

Edu i Kariera

Motywacja - przereklamowana magia współczesności

Gdzie się nie obejrzymy, atakują nas wystąpienia motywacyjne, książki o motywacji, szkolenia motywacyjne, na których łamie się deski, przebija strzały szyją czy chodzi po rozżarzonych węglach. Ma to swój urok, daje chwilowego kopa do działania i przekonanie, że „mogę wszystko”.

Inspiracje