Jak zyskać przyjaciół na studiach w Wielkiej Brytanii?

Data dodania: 10-10-2016 21:40 Inspiracje Ilość komentarzy:

Freshers Week się skończył i nadszedł czas na prawdziwe rozpoczęcie roku akademickiego! Nikt z nas nie jest samotną wyspą i każdy z nas potrzebuje przyjaciół czy kogoś z kim może porozmawiać. Niektórzy z nas w dalszym ciągu czują się trochę samotni, zdenerwowani czy po prostu dziwnie na uniwersytecie. Czyż nie? Jeśli masz podobne doświadczenia, jesteś w większości studentów! Co więcej, niektórzy z nich przyjmują tylko na twarz maskę, zachowując się tak, jakby ta sytuacja ich nie dotyczyła.

Na szczęście, zaczął się nowy rok akademicki, który jest szansą na zaangażowanie się w życie uniwersytetu!

Szczęściarzu, to twój czas, żeby rozwinąć skrzydła!

Nie ma już więcej czasu na strach przed rozmową z obcymi ludźmi. Zaufaj mi! Każdy z nich jest bardziej niż otwarty na konwersacje z Tobą. Każdy, tak bardzo jak Ty, chce poznać nowych przyjaciół na uniwersytecie i każdy chce się integrować. Dzisiaj, zrób eksperyment i podejdź do potencjalnego ‘uni-nieznajomego’ i zacznij z nim rozmowę. Dlaczego jest to coś, co trwoży nas tak bardzo? Uniwersytet to początek czegoś nowego, więc takie zachowanie jest jak najbardziej odpowiednie.

System szkolny nauczył nas, że zdobywanie dobrych stopni za cenę długich godzin spędzonych w bibliotece to kwintesencja edukacji. I owszem! Aczkolwiek pójście na studia i myślenie dalej w ten sposób to nic innego niż sygnał, że możesz przegapić wiele wydarzeń, szans i okazji, które uniwersytet chce Ci zaproponować.

Efektywna nauka to konieczność, a uniwersytet to klucz do prawdziwej wiedzy. Krytyczne i niezależne myślenie, analizowanie, rozwiązywanie problemów i rozwój umiejętności miękkich to kluczowe skille mające wielką wagę na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku pracy. University of Roehampton kreuje wiele możliwości do zdobycia tych umiejętności poza salą wykładową.

Career Centre znajduje się na pierwszym piętrze biblioteki i jest punktem startowym na spotkanie ludzi, którzy zmotywują Cię i pomogą rozwinąć skrzydła. Jest to miejsce, gdzie znajdziesz staż, interesujące wydarzenia, pracę part time czy też wolontariat w celu rozwinięcia umiejętności niezbędnych dla rozwoju Twojej przyszłej kariery zawodowej.

Umiejętność znalezienia równowagi między towarzyskim, akademickim i osobistym życiem jest bardzo ważne. Ile czasu inwestujesz w destruktywne i nieproduktywne aktywności? Zacznij myśleć strategicznie i dołącz do jednego z Societies czy Klubu Sportowego na terenie Roehampton, gdzie nawiązanie nowych przyjaźni jest koniecznością! Odwiedź stronę Roehampton Students Union and get involved.

Artukuł w oryginalnej wersji znajdziecie TUTAJ   

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. Zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej. Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę elabfundacja.pl

Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!                 


Autor: Agata Gruszecka Studentka University of Roehampton na kierunku Business Management and Economics. Zakręcona na maksa, ciekawa świata, organizatorka i ogarniacz.

15 absurdów rodem z Polski

Pomińmy piękno świata i fantastyczne aspekty podróżowania po świecie odkrywając egzotyczne miejsca i kultury. Pomińmy piramidy, zachody słońca w Machu Picchu, surfowanie w Kalifornii, mnichów z Tybetu i Eskimosów z Grenlandii. Skupmy się na tym, co nasze.

Podróże

Czym jest clearing i dlaczego warto jeszcze składać papiery za granicę?

Wielu z Was jest w trakcie wybierania swojego wymarzonego kierunku studiów. Pierwsza tura – sukces. Jeśli nie, to następna… i tak do września. Ale moje pytanie brzmi – czy wiedzieliście, że cały czas możecie składać papiery na uniwersytety za granicą? Jeśli nie, to usiadłem do pisania tego tekstu, żeby Wam to uświadomić!

Edu i Kariera

Jak mówić, żeby nas słuchali?

W życiu codziennym wiele nieporozumień i niepotrzebnych kłótni bierze się stąd, że ktoś nie zrozumiał tego, co do niego mówiliśmy lub my nieprawidłowo rozkodowaliśmy treść komunikatu. Czy można uniknąć tych problemów?

Edu i Kariera

Jak się skupić - 4 ważne kroki

Każdy dzień to tysiące informacji, setki decyzji, z czego większość podejmowana jest automatycznie. Oferty last minute, propozycje nie do odrzucenia, szanse które mogą się więcej nie powtórzyć. Wszechobecne banery krzyczące ‘musisz to mieć’ na przemian z ‘jesteś tego warta’.

Edu i Kariera

15 oznak, że zachowujesz się jak typowy 50-latek

50-latkowie, powszechnie nazywani również rodzicami, to grupa społeczna mocno spolaryzowana, z naszego punktu widzenia czasem dziwna i denerwująca. Ale po pierwsze powinniśmy sobie zdawać sprawę, że my dla swoich dzieci też kiedyś będziemy dziwni, źli, zrzędliwi i nie na czasie. No chyba, że oznaki tego typu zachowań masz już teraz.

Lifestyle

Miętus i bąbelki, czyli najśmieszniejsze polskie słowa

Często śmieszą nas niektóre słowa i zwroty zaczerpnięte z języków obcych. W takich sytuacjach ujawnia się działanie dwóch sił: skojarzeń oraz odmienności. Jest wiele czeskich słów, które są podobne do polskich, ale wydają się przekształcone w groteskowy dla nas sposób. Sceny z filmów, które mogłyby przerażać, po przetłumaczeniu na czeski, brzmią dla Polaków śmiesznie, np. terminator to "elektronicky mordulec".

Lifestyle