6 niezbędnych aplikacji, które ułatwią ci życie na studiach za granicą!

Data dodania: 21-06-2016 11:46 Inspiracje Ilość komentarzy:

Studia za granicą to nowe miejsce, nowi ludzie, nowa rzeczywistość. Pierwszy dzień np. w Londynie to najwyższy czas, żeby ogarnąć swoje studenckie życie. W końcu musisz wiedzieć, gdzie dobrze zjeść, jakie lektury na zajęcia przeczytać i mieć gdzie je przechować, na jaką premierę warto pójść z nowymi znajomymi no i co zwiedzić!  Jest na to kilka sposobów:

 1. Citymapper

  Takie brytyjskie jakdojade.pl. Appka idealna do nawigacji w tak ogromnym mieście, jakim jest Londyn. Podpowiada jakim środkiem komunikacji dojechać z punktu A do B, szacuje czas podróży i wskazuje alternatywy dla każdej ścieżki - to świetna rzecz dla kogoś, kto jest w Londynie po raz pierwszy! 2. Dropbox

  Zajęcia na uczelni = teksty = wiele plików = potrzeba posiadania osobistego magazynu. Wykładowcy często wysyłają elektroniczne wersje dokumentów, które mają szansę się nie zgubić, jeśli zaczniesz używać Dropboxa. To wirtualny dysk działający w chmurze, który znacznie ułatwi poruszanie się po materiałach potrzebnych w czasie roku akademickiego i nie tylko! 3. Evernote

  Kolejne narzędzie przydatne podczas zajęć na uczelni. Zapisuj wszystkie notatki w jednym miejscu, grupuj tematycznie, wrzucaj zdjęcia pożyczonych notatek na papierze – dobrej organizacji materiałów i planowania zadań NIGDY ZA WIELE.
 4. Cite this for me

  Pisanie prac semestralnych to coś czego studenci nie lubią… Dlaczego? Bo do każdej pracy trzeba stworzyć bibliografię. Tak, tak, trzeba udowodnić, że korzystasz z właściwych źródeł – na ratunek przychodzi Cite this for me! Skanujesz tylko kod książki i już masz gotowy przypis w bazie! Proste, prawda? Przy swoim pierwszym eseju z pewnością to docenisz… :)
 5. Yplan


  Warto czasem odpocząć lub zaczerpnąć nieco „kultury wyższej” – do tego może Wam posłużyć coś, co nazwałem „planerem wolnego czasu”. Yplan pozwala na śledzenie aktualnych wydarzeń kulturalnych takich jak premiery kinowe, koncerty, festiwale, ale także aktualności klubowe i promocje w fajnych knajpach.

 6. Spotify


  Czasem warto chwilę wychillować przy muzyce – znacie Spotify? Świetny player, który potrafi stworzyć spersonalizowaną playlistę ulubionej muzyki (jeszcze dokladniej niż jutub!). Osobiście uwielbiam playlisty z hitami świątecznymi typu "Last Christmas" i muzyką filmową. Twoja kolej.
To co, gotowy do wyjazdu na studia? Bez obaw, jeśli nie lecisz do Londynu, tylko np. do Manchesteru czy Nottingham - appki działają wszędzie! :) Zapisz sobie link do tego tekstu np. na Dropboxie albo w Evernocie – przyda Ci się. Masz swój pomysł na aplikację, która już ułatwia ci życie? Wrzuć ją w komentarzu!

--------------------------------

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

"Ola sama w domu"... W duńskim domu

Podejmowanie poważnych “życiowych decyzji” w młodym wieku to paradoks… z jednej strony chcesz być już dorosły i poważny, spełniać swoje marzenia, tak żeby nikt się w nie nie wtryniał, a drugiej strony, gdy przychodzi kryzys i nie wiesz, co zrobić, myślisz sobie “no kto to w ogóle wymyślił”.

Edu i Kariera

Jak zostać panem własnych myśli?

Człowiek jest istotą zaprogramowaną na odbieranie i przetwarzanie bodźców z zewnątrz- według naukowców liczba naszych myśli dziennie jest szacowana na 12-60 tysięcy! Szkoda niestety, że większość z nich to wierutne bzdury.

Inspiracje

Jak założyć firmę w 15 minut, czyli event AIP na którym musisz być

W Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP) możesz zrealizować każdy pomysł na biznes. Założenie firmy trwa 15 min, a składają się na to 3 proste kroki: wymyślasz pomysł na biznes, wypełniasz wniosek, AIP kontaktują się z Tobą w celu umówienia spotkania i podpisania umowy.

Edu i Kariera

10 zalet bycia singlem

Zbliżają się długie jesienne wieczory, temperatura za oknem powoli spada i aż się prosi, żeby wymienić termofor na drugie 36.6 obok siebie. Wakacyjne romanse przekształcają się w ustatkowane związki. Fejsbukowe tablice zapełniają się słodkimi, wakacyjnymi zdjęciami jeszcze słodszych par.

Lifestyle