6 szczerych tekstów, które "wygrały" w Personal Statement

Data dodania: 14-06-2016 12:25 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Opisanie na jednej stronie A4 historii swojego życia, która ma być przepustką na wymarzony uniwersytet za granicą nie należy do najprostszych. Wielu kandydatów popada w schematy i naciąga swój personal, poleruje go godzinami. A czasem wystarczy napisać coś szczerze - od serca. Co by było, gdybyście mogli faktycznie z pomocą takich tekstów dostać się na studia za granicę? :)

Examining English

Fragment Personal Statement: “I got through an A-level English exam without reading the book I was tested on... Surely I can do this in a university exam too?” 

Oceniający: Dear Suzanne, I’m pleased to say that you can. You’ll have at least a novel a week to feast on at university, but you’ll soon realise that by reading the first chapter and the synopsis (try Wikipedia), you can blag your way through lectures and exams without too many problems. 

Hiking horrors

Fragment Personal Statement“I originally wrote that leading a two-day charity hike showed my teamworking skills and leadership. In reality, I spent most of it trying not to strangle, scream at, or break down crying in front of the other hikers and ended up hating them all so much that I’ve not spoken to them since.” 

Oceniający: Dear Nacbrie, your hiking experience is going to be more useful to you at university than you realise. Getting talked into things that sound fun at first but later turn out to be a terrible idea will be commonplace. And housesharing with students – which may seem like a fun novelty at first – will soon provide you with a whole new group of people that you hate and never want to speak to again.

Friend request

Fragment Personal Statement: “I like reading... and I don’t get enough time to do it in my current job. Also, I live and work in a city I don’t like, and I’m lonely. Let me in, so I can read more and make friends! Please?”

Oceniający: Dear Katie, if you like reading, you’ve come to the right place. Plus, by the time you leave university you’ll never have to worry about finding time to read, because you’ll never want to see a book again. Don’t fret about making friends either: we have a student called Nacbrie who would love to live with you. Good luck!

Chemistry confessions

Fragment Personal Statement: “It’s very hard talking about your love of chemistry when the real reason you chose it was because the rest of your subjects sucked and you like mixing random chemicals together at the end of the practical to see what cool colours were made.” 

Oceniający: Dear Ryn_pters, if mixing stuff together to make cool colours is your thing, it’s a shame you didn’t take art: I think you would have loved it. Still, STEM subjects are pretty big right now, a bit like the Macerena was in the 90s. We’d love to have you.

Reaching for the stars

Fragment Personal statement: “I just really want to be a journalist and meet celebrities. You’re making £9,000 a year, may as well let me try to make my dreams come true.” 

Oceniający: Dear JennaKate, your drive and ambition is certainly impressiveI can’t pretend your time at university is likely to help your dreams come true, but £9,000 a year is a lot of money – welcome aboard.

Common law

Fragment Personal statement: “No, law is not my passion, I haven’t always wanted to be a law student and I wasn’t born with an ‘innate desire to help change the world’.” 

Oceniający: Dear Evilscreaming, we’d like to offer you an unconditional offer to study at our law department – it sounds like you’ll fit right in.

Można? Można! :) Co myślicie o tych przykładach? Dawajcie znać w komentarzach, może macie swój pomysł na "killer line", gdybyście to Wy mieli napisać taki tekst? 

Źródło: Guardian Education

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

 

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

5 czarno-białych seriali, które musisz obejrzeć

Stare seriale mają to do siebie, że interesujący i specyficzny klimat nieco gryzie się z archaicznym montażem i naiwnymi współcześnie rozwiązaniami fabularnymi. Ale i tak mają swój urok i uważane są za kultowe.

Sztuka i Media

13 rzeczy, które namiętnie drażnią typową przedstawicielkę pokolenia Y

Przedstawicielka pokolenia Y, żyjąc we współczesnej Polsce nie ma wiele powodów do narzekań. Przyjmuje za oczywiste prawa do głosowania, edukacji, wyboru małżonka czy koloru włosów. Jej wyzwolony głos usłyszymy nie tylko w pseudo feministycznym Cosmo, ale i coraz częściej w zarządzie dużej spółki, na wysokim stanowisku w korporacji, podczas konferencji start-upów czy nawet w parlamencie.

Lifestyle

Dlaczego bezpłatny staż jest bezpłatny?

Temat rzeka. Za każdym razem irytujący stażystów, podobnie przedsiębiorców, a i samego autora często też, bo sam przez to przechodził w niejednej redakcji. Ja, Mike – Wasz Redaktor Naczelny Trochę Bezczelny, również. I powiem Wam za chwilę, co o tym wszystkim myślę.

Edu i Kariera

Legendarne "10 sekund na CV" - historia prawdziwa (cz.1)

Temat stary jak świat, ale ciągle wraca, jak bumerang. I chyba szybko nie zniknie. A przecież takie to proste! Tak prosto jest zawrócić w głowie jedną kartką A4 osobie, która decyduje o tym, czy chce cię poznać się bliżej.

Edu i Kariera