8 prostych sposobów na naukę angielskiego!

Data dodania: 08-03-2016 18:01 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Język jest po to, żeby gadać. I się dogadać. A jak to zrobić, kiedy coś Ci w środku mówi "nie dasz rady"? Czas się podszkolić - oto kilka wskazówek.

UŻYWAJ I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ

 

Pozwól by podstawowe angielskie zwroty przekradały się do twojego umysłu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zmień język w telefonie, a korzystając z instrukcji obsługi wybieraj wersję angielską! To proste, nawet czytając skład pysznego ciasta zrób to po angielsku i dowiedz się, że „yeast” to drożdże! To nie wymaga nawet wysiłku!

 

 

OGLĄDAJ I WYCHWYTUJ

 

Najbardziej oczywista i skuteczna metoda! Oglądaj filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową (dla początkujących polecamy angielskie napisy). Może właśnie powinieneś uczyć się do ważnego sprawdzianu, ale chcesz obejrzeć serial? Zrób to po angielsku, a twoje sumienie poczuje się trochę lżej, bo w końcu to też nauka. Dla tych bardziej ambitnych: kierując się zasadą, że najlepiej zapamiętuje się pełne zdania i zwroty… załóż notes, w którym będziesz zapisywać najlepsze filmowe sentencje!

GRAJ I GRAJ

 

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi? Zagrajcie w scrabble po angielsku! Jeśli brak wam wprawy, chwytajcie za słownik! A czy wiesz co znaczy samo słowo „scrabble”? Sprawdź, to  zapamiętasz!

 

 

MÓW I ŚMIEJ SIĘ

 

Języka trzeba używać! Taki jest przecież cel jego nauki… Znajdź wiec kompana do rozmowy! Jeśli nie wiesz jak i gdzie, przyjdziemy z pomocą - United Fellows Project. Możesz też odwiedzić jedno ze spotkań @Need a Native.  Jest przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć, a na pewno znajdzie się kogoś chętnego do konwersacji.

  

ŚPIEWAJ I WCZUWAJ SIĘ

 

Nasz mózg najlepiej zapamiętuje informacje, gdy łączy je z emocjami! Tym razem z pomocą przychodzi muzyka! Staraj się rozumieć teksty. Może piosenka, którą często nucisz, ma również wyszukany tekst, dzięki któremu docenisz ją jeszcze bardziej? Bądź świadomym odbiorcą. Żeby Ci to ułatwić, polecamy założyć sobie zeszyt, w którym będziesz spisywał te najlepsze teksty, a trudniejsze słowa podkreślaj na kolorowo!

SŁUCHAJ I TYLE

 

Gotujesz, sprzątasz, stoisz w korku? Włącz radio i słuchaj! Jest w czym wybierać... BBC to dopiero początek!

 

CZYTAJ I PRZEGLĄDAJ

 

Czytaj w po angielsku! Gazetę, bloga, książkę, przepis na budyń, cokolwiek. Jeśli trudno jest ci się zabrać za ambitniejszą lekturę, zacznij od czegoś prostego (Zespoł United Fellows poleca „The Little Prince”)

 CHANGE IS A PROCESS, NOT AN EVENT…

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

 


Autor: United Fellows Project www: United Fellows Facebook Fellow - osoba Ci bliska bez względu na wiek, bratnia dusza, przyjaciel, kumpel, zawsze udzieli Ci wsparcia i chętnie porozmawia na każdy temat!

Najpiękniejsze hotele świata

Zbliżają się wakacje i urlopy, więc czas się wprawić w wakacyjny nastrój. Oto piękne hotele, które otworzą wam buzie z zachwytu.

Podróże

Czym jest Bucket List i dlaczego powinieneś ją mieć?

Nie każdy lubi sporządzać listy. Planować i organizować, układać sobie zakupy, harmonogram sesji, wydatki. Wszystko to nazbyt pachnie dorosłością i nie jest to przyjemny zapach, przynajmniej od czasu, gdy skończyliśmy pięć lat i przestaliśmy udawać, że idziemy radośnie do pracy w za dużych szpilkach mamy (bądź błyszczących butach taty, bez wyraźnych rozróżnień płciowych, bo wiadomo, gender). Jest jednak wyjątkowy rodzaj listy, uderzając w patetyczny ton, lista nad listami, królowa list, która skusi nawet Piotrusiów Panów. The bucket list.

Lifestyle

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Nad zasadnością studiów zastanawiają się obecnie najtęższe głowy w klasach maturalnych, pewnie ty też. Powiem ci w takim razie, że zasadność istnieje, trzeba tylko umieć ten czas dobrze wykorzystać. Co więc warto wybrać, żeby w przyszłości mieć szansę na rozwój i dobre zarobki?

Edu i Kariera

'Hot Guys in Art', czyli 5 totalnie zaskakujących stron o sztuce.

Weźmy chwilę oddechu od internetowej sztuki memów, fanartów i kociej kinematografii. Chwilę krótkiego oddechu, bo są takie miejsca, gdzie sztuka, nazwijmy ją – profesjonalna, zostaje przefiltrowana przez specyficznej natury mózg Internautów.

Sztuka i Media

5 najlepszych seriali kryminalnych spoza USA.

Choć od lat za wylęgarnię dobrych serialowych produkcji bezsprzecznie uważa się USA, to poziomem dorównuje jej (a czasem i przewyższa) sporo seriali m.in. ze Szwecji, Norwegii czy nawet... Nowej Zelandii. O jakich serialach mowa?

Sztuka i Media

10 oznak, że czas uciekać z korpo.

Tak, masz rację. Za chwilę wyrzucę z siebie cały jad, wszystko podkoloruję, dokonam generalizacji i zapomnę o tym jak dużą szkołą życia była dla mnie praca w korporacji i jak wiele drzwi przede mną otworzyła.

Edu i Kariera

Miętus i bąbelki, czyli najśmieszniejsze polskie słowa

Często śmieszą nas niektóre słowa i zwroty zaczerpnięte z języków obcych. W takich sytuacjach ujawnia się działanie dwóch sił: skojarzeń oraz odmienności. Jest wiele czeskich słów, które są podobne do polskich, ale wydają się przekształcone w groteskowy dla nas sposób. Sceny z filmów, które mogłyby przerażać, po przetłumaczeniu na czeski, brzmią dla Polaków śmiesznie, np. terminator to "elektronicky mordulec".

Lifestyle