8 prostych sposobów na naukę angielskiego!

Data dodania: 08-03-2016 18:01 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Język jest po to, żeby gadać. I się dogadać. A jak to zrobić, kiedy coś Ci w środku mówi "nie dasz rady"? Czas się podszkolić - oto kilka wskazówek.

UŻYWAJ I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ

 

Pozwól by podstawowe angielskie zwroty przekradały się do twojego umysłu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zmień język w telefonie, a korzystając z instrukcji obsługi wybieraj wersję angielską! To proste, nawet czytając skład pysznego ciasta zrób to po angielsku i dowiedz się, że „yeast” to drożdże! To nie wymaga nawet wysiłku!

 

 

OGLĄDAJ I WYCHWYTUJ

 

Najbardziej oczywista i skuteczna metoda! Oglądaj filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową (dla początkujących polecamy angielskie napisy). Może właśnie powinieneś uczyć się do ważnego sprawdzianu, ale chcesz obejrzeć serial? Zrób to po angielsku, a twoje sumienie poczuje się trochę lżej, bo w końcu to też nauka. Dla tych bardziej ambitnych: kierując się zasadą, że najlepiej zapamiętuje się pełne zdania i zwroty… załóż notes, w którym będziesz zapisywać najlepsze filmowe sentencje!

GRAJ I GRAJ

 

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi? Zagrajcie w scrabble po angielsku! Jeśli brak wam wprawy, chwytajcie za słownik! A czy wiesz co znaczy samo słowo „scrabble”? Sprawdź, to  zapamiętasz!

 

 

MÓW I ŚMIEJ SIĘ

 

Języka trzeba używać! Taki jest przecież cel jego nauki… Znajdź wiec kompana do rozmowy! Jeśli nie wiesz jak i gdzie, przyjdziemy z pomocą - United Fellows Project. Możesz też odwiedzić jedno ze spotkań @Need a Native.  Jest przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć, a na pewno znajdzie się kogoś chętnego do konwersacji.

  

ŚPIEWAJ I WCZUWAJ SIĘ

 

Nasz mózg najlepiej zapamiętuje informacje, gdy łączy je z emocjami! Tym razem z pomocą przychodzi muzyka! Staraj się rozumieć teksty. Może piosenka, którą często nucisz, ma również wyszukany tekst, dzięki któremu docenisz ją jeszcze bardziej? Bądź świadomym odbiorcą. Żeby Ci to ułatwić, polecamy założyć sobie zeszyt, w którym będziesz spisywał te najlepsze teksty, a trudniejsze słowa podkreślaj na kolorowo!

SŁUCHAJ I TYLE

 

Gotujesz, sprzątasz, stoisz w korku? Włącz radio i słuchaj! Jest w czym wybierać... BBC to dopiero początek!

 

CZYTAJ I PRZEGLĄDAJ

 

Czytaj w po angielsku! Gazetę, bloga, książkę, przepis na budyń, cokolwiek. Jeśli trudno jest ci się zabrać za ambitniejszą lekturę, zacznij od czegoś prostego (Zespoł United Fellows poleca „The Little Prince”)

 CHANGE IS A PROCESS, NOT AN EVENT…

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

 


Autor: United Fellows Project www: United Fellows Facebook Fellow - osoba Ci bliska bez względu na wiek, bratnia dusza, przyjaciel, kumpel, zawsze udzieli Ci wsparcia i chętnie porozmawia na każdy temat!

13 typów ludzi, których spotkasz na uczelni

Studia! Dla każdego licealisty słowo to jest niczym pierwszy oddech po długim pobycie w więzieniu. Poza niekończącymi się imprezami i porannymi wykładami studia mogą zaoferować nam również dodatkowe atrakcje. To właśnie na uczelni można poznać największych dziwaków w całym swoim życiu. Kogo dokładnie?

Edu i Kariera

Kiedy pisać sms-y, a kiedy dzwonić? Praktyczny poradnik

Intuicyjnie chyba każdy z nas przeczuwa, w jakich okolicznościach wypada sms-ować, a w jakich nie. Wiemy, że krótkie wiadomości tekstowe są przeznaczone raczej dla kontaktów nieformalnych, a w innych przypadkach bezpieczniej zdać się na rozmowę telefoniczną.

Edu i Kariera

7 powodów, dlaczego nie (z)rozumiesz artystów

Jeśli twój dawny znajomy powiedział, że w podstawówce byłeś niby fajny, ale bardzo dziwny, bo gapiłeś się w ścianę... to ten tekst jest dla Ciebie. I dla tych, którzy gapienia się w ścianę zrozumieć nie mogą.

Sztuka i Media

7 życiowych prawd, których powinieneś być świadom

Niezależnie od tego ile masz lat, dorośnij. Skończ narzekać na obecną sytuację w kraju, złe wychowanie czy brak pomocy od Państwa. Zachowaj się jak osoba dorosła – weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Nie zwalaj winy na czynniki zewnętrzne, ponieważ tak robią dzieci.

Inspiracje

Studia w USA - jakie testy wybrać?

Żeby móc studiować w USA, trzeba się trochę postarać - oprócz dostarczenia wraz z aplikacją kilku podstawowych dokumentów (podanie zawierające informacje ogólne, esej aplikacyjny, oficjalny odpis ocen ze szkoły średniej), należy dołączyć także wyniki z egzaminów SAT lub ACT.

Edu i Kariera