Pierwszy tydzień, pierwsze wrażenia... [cz.2 - Richmond!]

Data dodania: 25-02-2016 11:45 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Cała magia życia za granicą polega na tym, że czujesz się obywatelem świata - odkryłam to na swoich studiach na amerykańskim uniwersytecie w Wielkiej Brytanii! Tych odkryć było wiele więcej... 

Jeśli jesteś miłośnikiem odkrywania tego, co nieznane, to nie musi od razu oznaczać podróży do Tajlandii czy na Hawaje. Szczególnie w naszym wieku. Wystarczy wypuścić się do tak wielkiego i żywego miasta jakim jest Londyn - pewnie marzenie wielu z Was, prawda?

Moje też i spełniło się - studiuję na Richmond The American International University in London. To miejsce, które mi imponuje i czuję się w nim jakby to był świat w pigułce. Tyle ludzi tak różnych ode mnie, z którymi znalazłam wspólny język, tyle wrażeń! I ja - dziewczyna z Polski, bez żadnych kompleksów! Studiując tutaj pracuję na podwójny dyplom - brytyjski i amerykański.

Pierwsze tygodnie na uczelni?

Podczas pierwszego tygodnia - Introduction Week - starsi studenci byli bardzo pomocni i pokazali mi cały campus. Poznałam mnóstwo pierwszaków i ludzi ze starszych lat. UWAGA! Znalazłam tego Jedynego :)

Największy problem miałam z przekonaniem, że mogę sobie nie poradzić z językiem i nie zrozumiem tego, co wykładowcy będą do mnie mówić. I NIESPODZIANKA - 'They don't care about that', poważnie. Najważniejsze jest Twoja determinacja i zaangażowanie. Dzięki Language Workshop, które uczelnia oferuje studentom, nabrałam pewności siebie i dzisiaj już śmieję się z tego ironicznie.

Najlepsza impreza na studiach? ;)

Było ich całkiem sporo, a zwłaszcza domówek! Jednak ta najlepsza z najlepszych odbyła się w Café de Paris w centrum Londynu. Bawiliśmy się do samego rana, co ja mówię... do wieczora następnego dnia. To się nazywa prawdziwa integracja!


Twój ulubiony przedmiot na studiach

Macroeconomics! Na początku nie wiedziałam czy Ekonomia to kierunek dla mnie, do momentu zajęć makroekonomii z najlepszym profesorem na świecie. Uwielbiam na nie chodzić!!! Dlaczego? Dlatego, że uczę się o market economy różnych państw, o GDP, GNI... Fascynująca sprawa! Nauczyciel wie, jak przekazać wiedzę - jeszcze nigdy nie korzystałam z Facebooka podczas jego zajęć. Ostatnio np. obliczyliśmy, w ile sekund Cristiano Ronaldo zarabia £36 tys. Całe 16 sekund!

Plan?

Zajęcia mam w poniedziałki w środy od godziny 9 do 17:50. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zajęcia rozłożone na 5 dni. Zazwyczaj są to zajęcia, na których rozwiązujemy zadania, analizujemy diagramy itp. Tylko dwa dni!! ;-) W pozostałe dni pracuję i utrzymuję się sama.

Boisz się? Błąd! Jedź i przekonaj się sam

To najlepsza uczelnia na świecie! Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z siebie ze jeszcze 3 lata temu nie myślałam o Anglii, a dziś studiuję na amerykańskiej uczelni. Trzeba mierzyć wysoko, i nie patrzeć na opinie innych, ze się nie uda, ze nie dasz rady. Jeśli wierzysz w siebie, sukces jest Twój;)


Nam się bardzo podoba taki opis! Tobie też? Jeśli myślisz nad wyjazdem na studia za granicę, a Twoim niespełnionym (JESZCZE) snem jest życie w Londynie, to wiedz jedno... MOŻESZ APLIKOWAĆ NA STUDIA NA RICHMOND, tak jak Ola! Jeśli szukasz informacji na ten temat - ZAJRZYJ TUTAJ! Elab jest największą organizacją w Polsce pomagającą uczniom i studentom w rekrutacji na uniwersytety w Wielkiej Brytanii. Poznaj nas i zobacz jak możemy Ci pomóc!

Myślisz o najlpeszych uniwersytetach - odwiedź stronę www.elabfundacja.pl

Czytaj też:

Pierwszy tydzień, pierwsze wrażenia... [Roehampton London!]

"Ola sama w domu". Duńskim domu

"Ola sama w domu". Duńskim domu [cz. 2]

Jak dobrze mieć pomocną dłoń, czyli Agata w Londynie

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

 


Autor: Aleksandra Mieloch Studentka ekonomii na Richmond The American International University. Artystyczna dusza z zacięciem biznesowym :)

Czy współczesne dziewczyny patrzą na grubość twojego portfela?

W Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu jest coraz więcej młodych kobiet marzących raczej o pionowej krzywej wzrostu kariery i własnym rachunku bankowym z porządną linią kredytową, niż o zależności od jakkolwiek umięśnionego męskiego ramienia.

Lifestyle

7 rzeczy wkurzających młodego inteligenta

Lubimy wolność i samodzielne myślenie, nie znosimy natomiast kogoś lub czegoś, co przekracza naszą osobistą granicę swobodnego rozumowania. Niestety dzieje się tak bardzo często, gdyż świat jest na tyle różnorodny, że rodzi skrajne wartości, poglądy, sytuacje.

Lifestyle

Jak mówić, żeby nas słuchali?

W życiu codziennym wiele nieporozumień i niepotrzebnych kłótni bierze się stąd, że ktoś nie zrozumiał tego, co do niego mówiliśmy lub my nieprawidłowo rozkodowaliśmy treść komunikatu. Czy można uniknąć tych problemów?

Edu i Kariera

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

„Jak dobrze wstać skoro świt…” – też cię to wkurza? Co za nonsens?! Otóż w tym szaleństwie jest metoda. I za chwilę powiem Ci jaka. Teraz tylko pozostaje Ci czytać dalej, a dzisiejsza noc będzie wielkim sprawdzianem!

Lifestyle