Pierwszy tydzień, pierwsze wrażenia... [Roehampton London]

Data dodania: 25-02-2016 09:29 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Wycieczka może nie na koniec świata, ale nawet na drugi koniec Europy (do UK) może dla wielu młodych wydawać się czymś niewyobrażalnym - daleko od domu, samemu. Ale ja patrzę na to inaczej - otwiera się wielki świat, możliwości, przychodzi szok - ten pozytywny! :) 

Pierwsze tygodnie na uczelni?

Roehampton to bardzo fajna uczelnia - 4. w rankingu UK, jeśli chodzi o biznes. Byłam zaskoczona tym, jak wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane. Przepływ wszystkich informacji, jakie są niezbędne do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w innym środowisku, pełnym ludzi z całego świata, był bardzo płynny, otrzymaliśmy od władz uczelni bardzo dużą pomoc na początku, no i mega fajne przyjęcie "świeżaków" - zakwaterowanie, pomoc z kontem w banku i ogarnięcie pierwszego szoku pt. "gdzie ja jestem". Od razu byłam pozytywnie nastawiona :)

Jeśli chodzi o wykładowców, prześledziłam życiorysy kilkoro z nich. Jeśli ktoś zakładał start-upy w USA, UK i Chinach, to samo to buduje autorytet prowadzácej wykład osoby - I'm impressed!

Problemem, który chyba długo się nie zmieni, jest to, że Londyn jest dość po prostu drogi, no ale w końcu to bogaty i wysoko rozwinięty kraj. Na życie potrzebuję średnio 1000 funtów miesięcznie. Całe szczęście rekompensują to wrażenia z pobytu i dofinansowanie z bezzwrotnego grantu, no i słoików od rodziców! :)

Najlepsza impreza na studiach? ;)

Pierwszy BOB zaraz po dołączeniu do akademickiego grona. Dla JESZCZE niewtajemniczonych- studencka, tematyczna, co piątkowa impreza w klubie Roehampton. Bo na terenie campusu Roehampton jest wszystko! Kluby, restauracje, bank, lekarz, sklep, akademiki... Czaicie? Na terenie kampusu! Takie mini miasteczko, bardzo przyjazne i bezpieczne.

Ulubiony przedmiot na studiach?

W liceum jakoś nigdy nie darzyłam specjalnym uczuciem matematyki, a teraz mam Accounting, który w tym semestrze jest moim ulubionym przedmiotem. Dlaczego? Po pierwsze- rozumiem, bo skupiamy się na konkretach. Tutor nie goni z materiałem. Powoli, krok po kroku tłumaczy nawet oczywistą rzecz i to wszystkim bardzo pomaga - czuć, że nauczyciele są dla nas i chcą nam pomagać, nawet sobie nie wyobrażacie jakie to fajne uczucie!

Plan?

Business Data Analysis (1h) Accounting (1h) People& Organizaton (1h) Business Data Analysis - seminar (2h) People& Organisation - seminar (2h) Friday- English (2h) Accounting- seminar (2h). 11 godzin w tygodniu na uczelni, dużo więcej praktyki niż teorii!

Plus do tego praca- 20-25h/tydzień. Uwierzcie mi, nigdzie się nie nauczycie takiego zarządzania czasem, jak TUTAJ - w Londynie. Zresztą przy takiej ilości godzin praca part-time jest wręcz wskazana! Ja znalazłam ją 2 dni po przylocie :) Poza tym warto zaoszczędzić trochę pieniędzy przyjeżdżając 3 miesiące wcześniej i pracując w UK - przyjemne z pożytecznym, bo szybciej poznajesz specyfikę codziennego życia, możesz zarobić, a i wakacje masz fajne.

Boisz się? Błąd! Jedź i przekonaj się sam

Rezerwujcie już teraz bilet do UK :-) Naprawdę warto. Póki się jest młodym! Kurczę, chyba zabrzmiałam jak stara baba... Nigdzie się tyle nie nauczycie, co będąc poza granicami ojczyzny. Przekonacie się, że angielski w szkole, to tak naprawdę nie angielski. Poznacie wielu ludzi, o których istnieniu nawet byście nie pomyśleli. Najważniejsze- zdobędziecie międzynarodowe wykształcenie, które w dzisiejszych czasach otwiera drzwi do prawdziwego świata. Nie marnujcie czasu. Przekraczajcie granice i wybijcie z głowy myśl: "A może takie Londyny to nie dla mnie?" Polecam Roehampton, mam nadzieję, do zobaczenia we wrześniu!

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Myślisz o najlepszych uniwersytetach odwiedź www.elabfundacja.pl

 

Czytaj też:

Weekend w kraju wikingów…

"Ola sama w domu". Duńskim domu

"Ola sama w domu". Duńskim domu [cz. 2]

Jak dobrze mieć pomocną dłoń, czyli Agata w Londynie


Autor: Agata Gruszecka Studentka University of Roehampton na kierunku Business Management and Economics. Zakręcona na maksa, ciekawa świata, organizatorka i ogarniacz.

Motywacyjny wykład na dziś- Steve Jobs na Uniwersytecie Stanforda

Jeśli potrzebny jest mi ekspresowy zastrzyk motywacji i inspiracji do życia (tzn. odpowiedzi na pytanie 'jak żyć?') odpalam YouTube i patrzę na tego niepozornego człowieczka w golfie i okularkach, który nieodwracalnie zmienił świat technologii, gdy przemawia na jednym z Wielkich Uniwersytetów.

Inspiracje

13 rzeczy, które namiętnie drażnią typową przedstawicielkę pokolenia Y

Przedstawicielka pokolenia Y, żyjąc we współczesnej Polsce nie ma wiele powodów do narzekań. Przyjmuje za oczywiste prawa do głosowania, edukacji, wyboru małżonka czy koloru włosów. Jej wyzwolony głos usłyszymy nie tylko w pseudo feministycznym Cosmo, ale i coraz częściej w zarządzie dużej spółki, na wysokim stanowisku w korporacji, podczas konferencji start-upów czy nawet w parlamencie.

Lifestyle

Poznaj 8 sekretów sukcesu w mniej niż 4 minuty. (Wideo)

Richard St. John, czyli ‘analityk sukcesu’ (jak sam o sobie mówi) spędził lata badając tajemnicze suplementy, które przyjmują osoby odnoszące szalone sukcesy. Okazało się, że to nie ciężkie narkotyki.

Edu i Kariera

10 błędów, które popełniamy mając złamane serce.

Zdrady, rozstania po latach, nieodwzajemnione miłości. Prawie każdy z nas przerabiał te chwile, kiedy serce pęka w odłamków stos.Z wiekiem powinniśmy dojrzalej podchodzić do zawodów miłosnych, ale nic tego. Pod tym względem nie uczymy się na błędach.

Lifestyle

Dlaczego bezpłatny staż jest bezpłatny?

Temat rzeka. Za każdym razem irytujący stażystów, podobnie przedsiębiorców, a i samego autora często też, bo sam przez to przechodził w niejednej redakcji. Ja, Mike – Wasz Redaktor Naczelny Trochę Bezczelny, również. I powiem Wam za chwilę, co o tym wszystkim myślę.

Edu i Kariera