Znudził Ci się akademik? Mieszkaj w pociągu, jak Leonie Muller

Data dodania: 05-01-2016 12:24 Inspiracje Ilość komentarzy:

Drogi studencie - jest tyle miejsc na świecie, w których można mieszkać, jeśli tylko się chce – akademik, stara klimatyczna kamienica, szklany wieżowiec (choć do tego trzeba by mieć nieco oszczędności), albo… pociąg. Co?! Jak to pociąg? Czytaj dalej, a przekonasz się, że wszystko jest możliwe.

Stacja końcowa w Hamburgu – ludzie wysiadają z pociągu, a ona zostaje. Studentka  (Czego) Leonie Müller, uczy się, pracuje i wraca jak normalny człowiek do domu – tyle, że jej domem jest właśnie pociąg. Każdy pomysł na oszczędność pieniędzy, które można wydać na spełnianie swoich marzeń to opcja co najmniej wskazana! Müller wykupiła w niemieckiej kolei abonament, który pozwala jej korzystać z każdego pociągu w kraju bez ograniczeń. Wszystko zaczęło się od kłótni z właścicielem mieszkania, po której stwierdziła, że nie chce już tam mieszkać. I w ogóle nigdzie mieszkać na stałe.

Mówi, że odkąd przeniosła się z wynajmowanego mieszkania do pociągu, cieszy się prawdziwą wolnością: "Czuję się w pociągach jak w domu, mogę odwiedzać znacznie więcej miast i przyjaciół. To jak bycie na wakacjach przez cały czas.”. Nieźle, co?

8 złotych zasad współżycia w akademiku

Postawa 23-latki zyskała w Niemczech duży rozgłos, w końcu nie codziennie jadąc pociągiem możesz spotkać ambitną i kreatywną przedstawicielkę pokolenia Millenialsów, która tak sobie życie wykombinowała. Całe to życie (ubrania, komputer i materiały na zajęcia) pakuje do plecaka i jedzie. "Czytam, piszę, patrzę przez okno i spotykam miłych ludzi cały czas. Zawsze jest coś do zrobienia w pociągach". I zawsze jest coś do oszczędzenia – jej bilet kolejowy kosztuje 380$, podczas gdy musiała płacić za mieszkanie 450$. Jednak tanie mieszkanie to nie wszystko.

"Chcę inspirować ludzi do tego, by kwestionowali swoje przyzwyczajenia i rzeczy, które uważają za normalne (…) Kolejna przygoda czeka tuż za rogiem.”

Müller ma chłopaka, z którym dzięki ciągłym podróżom pociągami może się widywać przez cały czas. Inaczej byliby skazani na związek na odległość, który w wielu przypadkach nie przetrzymuje próby.

Jesteś młody - nie schrzań tego. Serio. 

"Większość moich przyjaciół naprawdę podoba mi się pomysł, chociaż niektórzy uważają, że jest dość ryzykowny. Inni zareagowali bardziej negatywnie. Czują się urażeni faktem, że mam odwagę kwestionować zwyczajny sposób bycia." – twierdzi Müller.

Jej podróże są również jednym wielkim eksperymentem, który opisuje na blogu. Jej praca licencjacka oparta będzie właśnie na jej doświadczeniach jako współczesnego „nomada” w świecie postępu cywilizacyjnego.

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Czytaj też:

Czym jest Bucket List i dlaczego powinieneś ją mieć?

Koło naukowe – tak czy nie? No pewnie, że tak!

„Czytajcie, a się nauczycie” – czy na pewno?

 


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Hostel vs Hotel - co wybrać w te wakacje? Bilans zysków i strat.

Jeśli nie jesteś typem fana wycieczek w pakietach z wypoczynkiem All Inclusive na egipskim wybrzeżu, prawdopodobnie nieraz miałeś problem, jaką formę zakwaterowania wybrać. Dzisiaj rozpatrzymy wspólnie dwie z dostępnych opcji pod względem ich cieni i blasków.

Podróże

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

Dlaczego wybrałem studia za granicą? Nie należę do grona tych osób, którzy w wieku 19 lat nie wiedzą, co chcą w życiu robić. Od początku miałem mniej więcej nakreślony swój plan na życie. Nie oznacza to jednak, że byłem przygotowany na studia za granicą - wręcz przeciwnie. Na ten pomysł wpadłem z dnia na dzień, ot tak! Kilka miesięcy później, będąc w tym miejscu mogę z uśmiechem na ustach opisać Wam moje pierwsze dni/tygodnie na uczelni.

35 błędów, które popełniasz przed 30-stką

Wolność to zaleta młodości- nie mamy zbyt wielkich zobowiązań, ale mamy już wpływ na nasze przyszłe życie. Podejmujemy niestety wiele decyzji, które wpływają negatywnie na naszą przyszłość, relacje i samopoczucie.

Lifestyle

15 oznak, że zachowujesz się jak typowy 50-latek

50-latkowie, powszechnie nazywani również rodzicami, to grupa społeczna mocno spolaryzowana, z naszego punktu widzenia czasem dziwna i denerwująca. Ale po pierwsze powinniśmy sobie zdawać sprawę, że my dla swoich dzieci też kiedyś będziemy dziwni, źli, zrzędliwi i nie na czasie. No chyba, że oznaki tego typu zachowań masz już teraz.

Lifestyle

Bezrobocie inaczej, czyli o plusach nieposiadania pracy.

Jesteś bezrobotny? Nie martw się, to okres przejściowy. Niedługo albo dostaniesz pracę albo trafisz do szpitala psychiatrycznego. Aby uniknąć tego ostatniego, warto pomyśleć o pozytywnych stronach obecnego położenia.

Edu i Kariera

7 nawyków ludzi bardzo produktywnych.

Produktywność jest wprost proporcjonalna do sukcesu. Jeśli jesteś mało wydajny, twój sukces też jest malutki. Aby zwiększyć swoje szanse na triumf, postaraj się wprowadzić w codzienne życie niewielkie zmiany, które sprawią, że będziesz bardziej produktywny w trakcie godzin pracy.

Inspiracje