10 najpopularniejszych artykułów na Elabmag w 2015 roku

Data dodania: 29-12-2015 16:11 Inspiracje Ilość komentarzy:

Zbliża się czas podsumowań, zamykania jednych rozdziałów, otwierania następnych, czas robienia postanowień o bieganiu i rzucaniu palenia. To też czas, kiedy podpowiadamy Wam co najczęściej czytaliście w minionym roku na Elabmagu – wiele z tych tytułów okazuje się ponadczasowych, co tym bardziej nas cieszy. Jesteście ciekawi? Oto zestawienie:

  1. Jak zmienić mentalność przeciętnego Polaka według prof. Zimbardo? - Wizyta tego wyjątkowego człowieka w Polsce miała miejsce już spory kawałek czasu temu, jednak wciąż bardzo chętnie wracacie do jego myśli. Czyżby obraz Polaka z dystansu był aż tak groteskowy? A co wy sądzicie o nas samych? Zajrzyjcie do tekstu!
  2. Jesteś młody - nie schrzań tego. Serio. To prywatnie mój ulubiony tekst - wasz też jak się okazuje! Zatem pamiętajcie, żeby zaczynać inwestycje od siebie samego i nie wchrzaniać się w coś bez potrzeby, jeśli to tylko pretekst, by komuś zaimponować. Alleluja i do przodu!
  3. 7 rzeczy wkurzających młodego inteligenta - Hmm... Który z tych punktów wkurza Was najbardziej? Mnie 2 i 3…
  4. 6 rzeczy, których nie musisz ogarnąć przed 30stką – ooooo jak dobrze… jeszcze do 30-stki mi brakuje. Wam chyba też, co? Przeczytajcie przed czym chroni Was jeszcze metryka. Pewnie wspomnimy te słowa, gdy już rubikon zostanie przekroczony, przyjdą trzydzieste urodziny i... już będziemy mieli z górki. Ech. 
  5. 33 rzeczy, z których musisz zdać sobie sprawę mając dwadzieścia kilka lat  - Kochani, oto mamy sequel do poprzedniego wątku.
  6. 4 powody, dla których nie jesteś jeszcze milionerem - „W wieku 18 lat łatwo jest wierzyć, że to właśnie JA mogę stać się bohaterem okładki Forbesa przed 25tką i powtórzyć historię nastolatków, którym udało się szybko zgarnąć miliony.” Odpowiedź na „ALE” znajdziecie pod tym linkiem.
  7.  7 nawyków ludzi bardzo produktywnych - To na pewno Wam się przyda na cały przyszły rok i wiele następnych!
  8. 13 sygnałów, że twoja znajomość języka obcego wymaga poprawy – best prajz maj frend for ju best prajz! Czy Ty też wpisujesz w CV „biegły w mowie i piśmie”, licząc, że nikt się nie kapnie? 
  9. 7 prostych kroków jak docenić kubek herbaty, czyli dlaczego Poklenie Y nie umie żyć TU I TERAZ.- bardzo mądry i lekki tekst, dobrze jest czasem mieć chwilę na podobną refleksję.
  10. 6 rzeczy, które codziennie będą poprawiać ci nastrój – Uważajcie tylko, żeby na całowaniu nie spędzić całego dnia, bo ilość zaległości w pracy lub w nauce może Wam z powrotem ten nastrój pogorszyć ;)

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

13 typów ludzi, których spotkasz na uczelni

Studia! Dla każdego licealisty słowo to jest niczym pierwszy oddech po długim pobycie w więzieniu. Poza niekończącymi się imprezami i porannymi wykładami studia mogą zaoferować nam również dodatkowe atrakcje. To właśnie na uczelni można poznać największych dziwaków w całym swoim życiu. Kogo dokładnie?

Edu i Kariera

Dekalog współczesnego, polskiego inteligenta

Wraz z nadejściem nowego millenium Polska poniosła jakościowo istotne straty w ludziach. Odejścia te poważnie wpłynęły na stan inteligencji polskiej, zwłaszcza tej zaangażowanej w rozwiązywanie problemów stojących przed państwem i jego obywatelami.

Edu i Kariera

5 najpopularniejszych polskich autorów kryminałów.

Popularność skandynawskich kryminałów sprawiła, że literatura kryminalna uznawana przez wiele lat za „pociągową” lub „drugiej kategorii”, przeżywa pewien renesans zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jak kryminały mają się na naszym rodzimym podwórku?

Sztuka i Media

Wyjazd za granicę? Niektórzy planują go już w...

... liceum. Masz młodsze rodzeństwo? Jest tak… Szkoła. Na przerwie dzwoni telefon. Właśnie jeden z kumpli Twojego brata lub siostry dowiedział się, że dostał się do liceum w Wielkiej Brytanii. Cieszy się z tego, że właśnie spełnia się jego marzenie o wyjeździe za granicę. Kim jest i co sprawiło, że mu się udało?

Edu i Kariera