10 najpopularniejszych artykułów na Elabmag w 2015 roku

Data dodania: 29-12-2015 16:11 Inspiracje Ilość komentarzy:

Zbliża się czas podsumowań, zamykania jednych rozdziałów, otwierania następnych, czas robienia postanowień o bieganiu i rzucaniu palenia. To też czas, kiedy podpowiadamy Wam co najczęściej czytaliście w minionym roku na Elabmagu – wiele z tych tytułów okazuje się ponadczasowych, co tym bardziej nas cieszy. Jesteście ciekawi? Oto zestawienie:

  1. Jak zmienić mentalność przeciętnego Polaka według prof. Zimbardo? - Wizyta tego wyjątkowego człowieka w Polsce miała miejsce już spory kawałek czasu temu, jednak wciąż bardzo chętnie wracacie do jego myśli. Czyżby obraz Polaka z dystansu był aż tak groteskowy? A co wy sądzicie o nas samych? Zajrzyjcie do tekstu!
  2. Jesteś młody - nie schrzań tego. Serio. To prywatnie mój ulubiony tekst - wasz też jak się okazuje! Zatem pamiętajcie, żeby zaczynać inwestycje od siebie samego i nie wchrzaniać się w coś bez potrzeby, jeśli to tylko pretekst, by komuś zaimponować. Alleluja i do przodu!
  3. 7 rzeczy wkurzających młodego inteligenta - Hmm... Który z tych punktów wkurza Was najbardziej? Mnie 2 i 3…
  4. 6 rzeczy, których nie musisz ogarnąć przed 30stką – ooooo jak dobrze… jeszcze do 30-stki mi brakuje. Wam chyba też, co? Przeczytajcie przed czym chroni Was jeszcze metryka. Pewnie wspomnimy te słowa, gdy już rubikon zostanie przekroczony, przyjdą trzydzieste urodziny i... już będziemy mieli z górki. Ech. 
  5. 33 rzeczy, z których musisz zdać sobie sprawę mając dwadzieścia kilka lat  - Kochani, oto mamy sequel do poprzedniego wątku.
  6. 4 powody, dla których nie jesteś jeszcze milionerem - „W wieku 18 lat łatwo jest wierzyć, że to właśnie JA mogę stać się bohaterem okładki Forbesa przed 25tką i powtórzyć historię nastolatków, którym udało się szybko zgarnąć miliony.” Odpowiedź na „ALE” znajdziecie pod tym linkiem.
  7.  7 nawyków ludzi bardzo produktywnych - To na pewno Wam się przyda na cały przyszły rok i wiele następnych!
  8. 13 sygnałów, że twoja znajomość języka obcego wymaga poprawy – best prajz maj frend for ju best prajz! Czy Ty też wpisujesz w CV „biegły w mowie i piśmie”, licząc, że nikt się nie kapnie? 
  9. 7 prostych kroków jak docenić kubek herbaty, czyli dlaczego Poklenie Y nie umie żyć TU I TERAZ.- bardzo mądry i lekki tekst, dobrze jest czasem mieć chwilę na podobną refleksję.
  10. 6 rzeczy, które codziennie będą poprawiać ci nastrój – Uważajcie tylko, żeby na całowaniu nie spędzić całego dnia, bo ilość zaległości w pracy lub w nauce może Wam z powrotem ten nastrój pogorszyć ;)

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Inspirujemy Was do działania, żebyście sięgali dalej niż Wam się wydaje, że możecie. Geograficznie też - zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

"Ola sama w domu". Duńskim domu [cz. 2]

Wiem, że w szkole zaczynają się ferie. Wiem, że jest sesja. I że właśnie teraz próbujesz ogarnąć życie. Wiem, że robisz wszystko, żeby, się nie uczyć! W ramach relaksu chcę Cię zabrać na wycieczkę…

Edu i Kariera

"Co ty wiesz o multikulti"? Sprawdź!

Błyskotliwa kariera w dużej międzynarodowej firmie to wciąż ambicja tysięcy młodych ludzi na całym świecie. Jednocześnie wielkie korporacje, chcąc przyciągać najlepszych, muszą mieć zdolność zaadaptowania ich do pracy w jednej międzynarodowej drużynie. A teraz ty - wchodzisz do takiego "korpo" i pytanie brzmi: jak tu się dogadać z Hiszpanem, Koreańczykiem, Hindusem czy Arabem, by osiągać założony cel?

Lifestyle

11 rzeczy, które zrozumieją tylko podróżnicy

Chłodny wiatr owiewa twoją twarz, stoisz (prawie) na szczycie góry po dziesięciogodzinnym trekkingu. Pot leje ci się po plecach, obtarte stopy bolą jak pokąszone przez szerszenie. Jesteś głodny, a w plecaku został ostatni banan. Kończy się też woda, ale to nic, bo gdzieś tam po drodze, tam chyba był strumień.

Podróże