5 darmowych aplikacji mobilnych do nauki języków

Data dodania: 22-12-2015 16:54 Inspiracje Ilość komentarzy:

Ty też masz ten problem, że chcesz uczyć się 4 języków, bo wiesz, że dzięki temu Twoja kariera wystrzeli w kosmos, ale brakuje ci na to czasu i motywacji, no i nie chcesz wydawać pieniędzy na korki? Nie jesteś sam. Ale mam dla ciebie rozwiązanie – mobilne aplikacje do nauki języków! Zobacz co warto mieć na telefonie:

Super proste, intuicyjne, wygodne, ale mają jedną wadę. Żeby się uczyć, trzeba ich używać! :)

  1. Duolingo – przez dłuuuugi czas bolało mnie to, że ta aplikacja nie była dostępna na telefony ale jest! I jest świetna. Developerzy stale pracują nad uruchamianiem kolejnych modułów językowych, jest nawet szwedzki i turecki! Każda z części kończy się testem sprawdzającym, uczysz się na podstawie podcastów, ćwiczeń, no i dostajesz ciągłe przypomnienia, żeby wykonać „dzienny plan” nauki – to bardzo motywuje!Musisz być systematyczny, żeby piąć się po szczeblach rankingu i kolejnych stopniach zaawansowania. Wszystko wygląda jak zwyczajna gra na telefonie.
  2. Memrise jest o tyle wyjątkowa, że autorami lekcji, z których będziesz się uczyć, są sami użytkownicy. Jak sama nazwa wskazuje w tej aplikacji nauka oparta jest na zapamiętywaniu i powtarzaniu. Dodatkowego kopa oczywiście daje możliwość rywalizowania na punkty ze znajomymi. Z tym magicznym programem możesz uczyć się nawet Esperanto.
  3. Polskim odpowiednikiem Memrise może być np. Fiszkoteka. Multimedialne fiszki to najszybszy sposób na naukę, z doświadczenia wiem, że są popularne na nudnych wykładach, w środkach komunikacji miejskiej, w kolejce do lekarza. Fiszkoteka to ponad 3,6 mln fiszek. Dodatkowo Inteligentny System Powtórek oparty na badaniach dr Leitnera przyciśnie Cię, żebyś nie zapomniał o codziennej porcji nowej wiedzy.
  4. Audible – moja ulubiona forma relaksu to właśnie słuchowiska. Nie wymagają nawet przed snem tyle uwagi co wlepione gały w ekran komputera Masz dostęp do 150 tysięcy audiobooków w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim. Książki i artykuły czytane są przez profesjonalnych lektorów. To genialna możliwość przyswojenia sobie prawidłowego akcentu.
  5. Screamer Radio – jak wyżej, najlepsza opcja to po prostu słuchać – wszędzie. W badaniach naukowych udowodnione zostało, że nawet gdy nie skupiamy się na słuchaniu, a jedynie słyszymy, ludzka pamięć i tak przyswaja część docierających do mózgu informacji. Wiadomości oraz audycje mówione (a nie listy przebojów, w których muzyka dominuje w 90%) to największa wartość tego typu aktywności umysłowej - przyzwyczajasz się do naturalnych warunków komunikacji w obcym języku, innymi słowy osłuchujesz się i uczysz na podstawie kontekstów rozmowy, co oznaczają poszczególne frazy czy słowa.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Myślisz o najlepszych uniwersytetach? Odwiedź www.elabfundacja.pl 

Czytaj też: 

5 stolic europejskich, które musisz zobaczyć, zanim założysz rodzinę

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Jak studia za granicą zmienią Twoje życie?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

6 powodów, dla których warto rzucić etat

To naprawdę wspaniałe, że właśnie dostałeś posadę w tej znanej korporacji. Rodzice na pewno pękają z dumy, chociaż smutno im na samą myśl, że po kilku regularnych wypłatach wyprowadzisz się z domu.

Edu i Kariera

Weekendowa ucieczka z miasta – marsz w góry!

Lato w Polsce kojarzone jest zazwyczaj z Bałtykiem. Przepełniona plaża, zapach piwa w plastikowych kubeczkach i droga ryba wyłowiona "tego samego dnia". Nie neguję w żaden sposób tego typu wakacji, jednak czy aby na pewno w ten sposób odpoczniemy? Co jest inną alternatywą?

Podróże

15 absurdów rodem z Polski

Pomińmy piękno świata i fantastyczne aspekty podróżowania po świecie odkrywając egzotyczne miejsca i kultury. Pomińmy piramidy, zachody słońca w Machu Picchu, surfowanie w Kalifornii, mnichów z Tybetu i Eskimosów z Grenlandii. Skupmy się na tym, co nasze.

Podróże

„Czytajcie, a się nauczycie” – czy na pewno?

Czy też tak robisz? Ucząc się do egzaminu czytasz pięć razy jeden akapit, żeby lepiej zapamiętać, a potem znowu, bo i tak nie pamiętasz, o co w nim chodziło? A można lepiej... Chcesz wiedzieć jak?

Edu i Kariera

Czego się nie nauczysz na wykładzie?

Jak to jest, że kilka pierwszych miesięcy wyjazdu za granicę na studia otworzyło mi oczy bardziej i nauczyło więcej niż całe studia w Polsce na trzech kierunkach razem wziętych? Zaraz Wam to wytłumaczę… radzę czytać do końca.

Edu i Kariera

6 powodów, dla których musisz zacząć medytować

Medytacja, niestety, nie jest wcale taka prosta. Trzeba długich ćwiczeń i cierpliwości, by nauczyć się odpowiednio zrelaksować, opróżnić umysł, spojrzeć w głąb siebie. Nie ma nic za darmo, ale efekty warte są starań. Bo medytować może każdy.

Lifestyle

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Nad zasadnością studiów zastanawiają się obecnie najtęższe głowy w klasach maturalnych, pewnie ty też. Powiem ci w takim razie, że zasadność istnieje, trzeba tylko umieć ten czas dobrze wykorzystać. Co więc warto wybrać, żeby w przyszłości mieć szansę na rozwój i dobre zarobki?

Edu i Kariera