5 darmowych aplikacji mobilnych do nauki języków

Data dodania: 22-12-2015 16:54 Inspiracje Ilość komentarzy:

Ty też masz ten problem, że chcesz uczyć się 4 języków, bo wiesz, że dzięki temu Twoja kariera wystrzeli w kosmos, ale brakuje ci na to czasu i motywacji, no i nie chcesz wydawać pieniędzy na korki? Nie jesteś sam. Ale mam dla ciebie rozwiązanie – mobilne aplikacje do nauki języków! Zobacz co warto mieć na telefonie:

Super proste, intuicyjne, wygodne, ale mają jedną wadę. Żeby się uczyć, trzeba ich używać! :)

  1. Duolingo – przez dłuuuugi czas bolało mnie to, że ta aplikacja nie była dostępna na telefony ale jest! I jest świetna. Developerzy stale pracują nad uruchamianiem kolejnych modułów językowych, jest nawet szwedzki i turecki! Każda z części kończy się testem sprawdzającym, uczysz się na podstawie podcastów, ćwiczeń, no i dostajesz ciągłe przypomnienia, żeby wykonać „dzienny plan” nauki – to bardzo motywuje!Musisz być systematyczny, żeby piąć się po szczeblach rankingu i kolejnych stopniach zaawansowania. Wszystko wygląda jak zwyczajna gra na telefonie.
  2. Memrise jest o tyle wyjątkowa, że autorami lekcji, z których będziesz się uczyć, są sami użytkownicy. Jak sama nazwa wskazuje w tej aplikacji nauka oparta jest na zapamiętywaniu i powtarzaniu. Dodatkowego kopa oczywiście daje możliwość rywalizowania na punkty ze znajomymi. Z tym magicznym programem możesz uczyć się nawet Esperanto.
  3. Polskim odpowiednikiem Memrise może być np. Fiszkoteka. Multimedialne fiszki to najszybszy sposób na naukę, z doświadczenia wiem, że są popularne na nudnych wykładach, w środkach komunikacji miejskiej, w kolejce do lekarza. Fiszkoteka to ponad 3,6 mln fiszek. Dodatkowo Inteligentny System Powtórek oparty na badaniach dr Leitnera przyciśnie Cię, żebyś nie zapomniał o codziennej porcji nowej wiedzy.
  4. Audible – moja ulubiona forma relaksu to właśnie słuchowiska. Nie wymagają nawet przed snem tyle uwagi co wlepione gały w ekran komputera Masz dostęp do 150 tysięcy audiobooków w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim. Książki i artykuły czytane są przez profesjonalnych lektorów. To genialna możliwość przyswojenia sobie prawidłowego akcentu.
  5. Screamer Radio – jak wyżej, najlepsza opcja to po prostu słuchać – wszędzie. W badaniach naukowych udowodnione zostało, że nawet gdy nie skupiamy się na słuchaniu, a jedynie słyszymy, ludzka pamięć i tak przyswaja część docierających do mózgu informacji. Wiadomości oraz audycje mówione (a nie listy przebojów, w których muzyka dominuje w 90%) to największa wartość tego typu aktywności umysłowej - przyzwyczajasz się do naturalnych warunków komunikacji w obcym języku, innymi słowy osłuchujesz się i uczysz na podstawie kontekstów rozmowy, co oznaczają poszczególne frazy czy słowa.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na stronę www.studia.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

Myślisz o najlepszych uniwersytetach? Odwiedź www.elabfundacja.pl 

Czytaj też: 

5 stolic europejskich, które musisz zobaczyć, zanim założysz rodzinę

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Jak studia za granicą zmienią Twoje życie?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

„Jak dobrze wstać skoro świt…” – też cię to wkurza? Co za nonsens?! Otóż w tym szaleństwie jest metoda. I za chwilę powiem Ci jaka. Teraz tylko pozostaje Ci czytać dalej, a dzisiejsza noc będzie wielkim sprawdzianem!

Lifestyle

Jak sprawnie i bez stresu rozwiązywać problemy?

Umiejętność rozwiązywania poważnych problemów jest jedną z kluczowych kompetencji, jakie powinien mieć każdy człowiek. Ci, którzy to potrafią, są bardziej zdolni do przystosowania się do szybkich zmian i ogólnie mówiąc mają większe szanse na odniesienie w życiu sukcesu.

Lifestyle

7 złych nawyków – pozbądź się ich.

Mało kto za młodu lubi wysłuchiwać kazań i pouczeń. Mam nadzieję, że będziesz chciał wysłuchać tego. Oto 7 złych nawyków, których koniecznie musisz się pozbyć.

Inspiracje

Co się stanie, gdy zamienisz pasję w pracę?

Każdy z nas jest wyjątkowy- jest indywidualnością posiadającą własny zestaw talentów. Ten, kto odkrył swoją pasję i ją pielęgnuje, może nazwać się szczęściarzem.

Inspiracje