Szybki zimowy wypad? Kierunek Londyn!

Data dodania: 11-12-2015 16:02 Lifestyle Ilość komentarzy:

Mimo, że nie widać tego jeszcze za oknem, pamiętacie, że zbliża się okres świąteczny, prawda? Jeśli już kupiliście prezenty, albo zostanie Wam trochę zarezerwowanych funduszy, warto zrobić sobie weekend za granicą i poczuć atmosferę świątecznych targów, błysku neonów i międzynarodowego szału gwiazdkowego w Londynie!

Najbardziej ekscytująca pora w roku właśnie nadchodzi – Londyn jest od lat jednym z najpopularniejszych miejsc, które wybierają młodzi na weekendowe wypady. To, że są młodzi oznacza, że w większości są studentami podróżującymi możliwie najmniejszym kosztem i zwiedza póki jeszcze mogą… J Ty też nim jesteś? W takim razie przedstawiamy parę wskazówek, co fajnego można zrobić i zobaczyć w Londynie w czasie świąt:

  1. Londyńskie sklepy przyozdobione neonami i światłami bożonarodzeniowymi, bałwankami i choinkami, cudowna atmosfera zakupowego szału (dziewczyny, Wy uważajcie szczególnie!) – rękodzieła, kolorowe paczki i przyozdobione w brytyjskim stylu wystawy na Oxford Street.
  2. Trafalgar Square to miejsce, w którym przed Waszymi oczami wyrośnie potężna miejska choinka. Wspólne śpiewanie typowych brytyjskich kolęd to świetna okazja do poznania Anglików i ich świątecznych obyczajów.
  3. Łyżwy na lodowisku pod London Eye, kiedy już Wam się moce w nogach wyczerpią, widoki są świetne.
  4. Hyde Park Winter Wonderland – kto nie boi się diabelskiego młyna i chce poczuć przyciąganie świątecznych straganów, pełnych ozdób, zabawek i słodyczy, które wręcz mówią do przechodniów „wiem, że nie powinieneś mnie jeść, ale są święta, czujesz to?” no i chce zobaczyć specjalnie przygotowaną chatę Świętego Mikołaja.
  5. The Great Christmas Pudding Race w Covent Garden – najbardziej brytyjski z możliwych wyścigów… Dobiegnij do mety nie upuszczając puddingu na ziemię
  6. Peter Pan Cup to okazja do podziwiania zimowych morsów (tych w czepkach) pływających w lodowatej wodzie Serpentine Lake w Hyde Parku.
  7. Jeśli lubicie zimowe spacery i nie spieszy Wam się do domu, przejście alejkami w Richmond i Bushy Park to istna świąteczna magia.
  8. Jeśli natomiast Wasz wypad nieco się przedłuży i zostaniecie na Nowy Rok w Londynie, najpiękniejszym widowiskiem jakie moje oczy widziały w życiu był pokaz fajerwerków pod London Eye.

Gotowi na wycieczkę?

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na naszą stronę www.elab.edu.pl, by dowiedzieć się więcej o nauce za granicą i aplikacji na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii, kursy językowe i wymiany. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym!

Myślisz o najlepszych uniwersytetach? Odwiedź www.elabfundacja.pl 

Czytaj też:

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Lena Wierzy, że w życiu chodzi o to, żeby na koniec móc zaśpiewać jak Edith Piaf, że niczego nie żałuję. Ciągle gdzieś biegnie, a gdy w wolny dzień śpi do 10 to oznacza, że najprawdopodobniej jest umierająca. Jest nie dość, że weganką, która trenuje, to jeszcze cynikiem. Ma więcej energii niż przeciętny mięsożerca i więcej wiary w karmę i świat niż przeciętny optymista. Lubi pisać, czytać i tańczyć do Beyonce.

12 fanpejdży na FB, które naprawdę warto polubić

Znalezienie dobrego fanpejdża w facebook’owym morzu fatalnych pomysłów, głupich komentarzy i idiotycznych profili, mających niby przysporzyć popularności setkom ignorantów, jest zaiste godne pochwały.

Inspiracje

Robisz tyle rzeczy, a i tak nic nie jest skończone... Dlaczego?

Informacja jest dzisiaj potęgą. Wszystko jest informacją – reklama proszku do prania czy zadanie do wykonania w szkole, na studiach czy w pracy - bombarduje nas z każdej strony. Świat funkcjonuje przez to znacznie, ZNACZNIE szybciej, sam go czasem nie ogarniam…

Inspiracje

Jak zrazić do siebie przyjaciół w 10 prostych krokach

Robisz to celowo lub nieświadomie- rezultat jest następujący: znajomi odwracają się od ciebie kolejno, w tył zwrot. Z jednej strony nie dziwi cię to, w końcu zapracowałeś sobie na to. Z drugiej, ogarnia cię lekki żal, bo nie ma kto pomóc przy przeprowadzce, nie ma z kim obejrzeć nowego Tarantino.

Lifestyle

5 oznak, że jesteś ograniczonym ignorantem

Amerykańscy naukowcy odkryli, że... myślenie boli. Żartuję, niczego takiego nie udowodniono, ale nie jest dla nas nowym spostrzeżeniem, że gatunek inteligentny i zdatny do współżycia z innymi ludźmi to rarytas z wyższej półki.

Lifestyle

Czego się nie nauczysz na wykładzie?

Jak to jest, że kilka pierwszych miesięcy wyjazdu za granicę na studia otworzyło mi oczy bardziej i nauczyło więcej niż całe studia w Polsce na trzech kierunkach razem wziętych? Zaraz Wam to wytłumaczę… radzę czytać do końca.

Edu i Kariera