Najlepsze uczelnie biznesowe w Europie [RANKING 2015]

Data dodania: 10-12-2015 11:00 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Każdego roku o tej porze brytyjski dziennik Financial Times publikuje ranking, w którym znajdują się najlepsze europejskie uczelnie pod kątem studiów biznesowych. W zestawieniu dominują szkoły francuskie, brytyjskie i hiszpańskie. Myślałeś lub myślałaś o DOBRYCH STUDIACH BIZNESOWYCH? Spójrz poniżej.

Tabela rankingowa obejmuje 85 pozycji, a otwiera ją London Business School, która triumfowała również w ubiegłym roku. Pozycja Wielkiej Brytanii rośnie z roku na rok, tamtejsze szkoły biznesowe pną się coraz wyżej. Mowa o University of Bradford School of Management oraz University of Edinburgh Business School poprawiły swoją pozycję o 16 miejsc, Judge Business School przy Uniwersytecie Cambridge podobnie. Niezmiennie wysokie pozycje należą też do Oxfordu, Imperial College, Warwick i City University. Brytyjskich kuźni biznesowych talentów jest tu aż 19, a najwięcej spośród wszystkich, bo aż 21 szkół reprezentuje właśnie Francję - najmocniejsze z nich to HEC i Insead. Wysoko również plasują się duńskie szkoły biznesowe (Copenhagen Business School i Aarhus BSS).

Jedną z dwóch polskich szkół pojawiających się w rankingu w połowie stawki jest Akademia Leona Koźmińskiego, zaś Szkoła Główna Handlowa zajmuje jedną z ostatnich pozycji. Obie spadły w porównaniu do zeszłorocznego rankingu.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na naszą stronę, by dowiedzieć się więcej o nauce za granicą i aplikacji na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. 

Myślisz o najlepszych uniwersytetach? Odwiedź www.elabfundacja.pl 

Czytaj też:

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

 


Autor: Alexis Utożsamia się z plemieniem biegunów, którzy wierzą, że jeśli jesteś w ciągłym ruchu, zło nie umie cię dopaść. Dlatego każdą wolną chwilę spędza na skyscannerze i wyszukuje tanich lotów do co dalszych destynacji. Jej żywioł to woda, dlatego jeśli praca, to tylko zdalna. Najlepiej na środku Atlantyku. Polub Elab Magazine na Facebooku:

Jak sprawnie i bez stresu rozwiązywać problemy?

Umiejętność rozwiązywania poważnych problemów jest jedną z kluczowych kompetencji, jakie powinien mieć każdy człowiek. Ci, którzy to potrafią, są bardziej zdolni do przystosowania się do szybkich zmian i ogólnie mówiąc mają większe szanse na odniesienie w życiu sukcesu.

Lifestyle

Czym jest Bucket List i dlaczego powinieneś ją mieć?

Nie każdy lubi sporządzać listy. Planować i organizować, układać sobie zakupy, harmonogram sesji, wydatki. Wszystko to nazbyt pachnie dorosłością i nie jest to przyjemny zapach, przynajmniej od czasu, gdy skończyliśmy pięć lat i przestaliśmy udawać, że idziemy radośnie do pracy w za dużych szpilkach mamy (bądź błyszczących butach taty, bez wyraźnych rozróżnień płciowych, bo wiadomo, gender). Jest jednak wyjątkowy rodzaj listy, uderzając w patetyczny ton, lista nad listami, królowa list, która skusi nawet Piotrusiów Panów. The bucket list.

Lifestyle

Sztuka spadania, czyli jak ponosić porażki.

Wszystko, co postrzegamy jest w jakimś sensie subiektywne - istnieją prawdy absolutne, systemy wartości, schematy działań, które są niezmienne, natomiast niestałe i zmienne jest to, jak postrzegamy otaczający nas świat.

Inspiracje

'Hot Guys in Art', czyli 5 totalnie zaskakujących stron o sztuce.

Weźmy chwilę oddechu od internetowej sztuki memów, fanartów i kociej kinematografii. Chwilę krótkiego oddechu, bo są takie miejsca, gdzie sztuka, nazwijmy ją – profesjonalna, zostaje przefiltrowana przez specyficznej natury mózg Internautów.

Sztuka i Media

5 znaków na to, że twoje życie jest zbyt #przefiltrowane.

Należę do pokolenia Y – i szczycę się tym. Jednak nietrudno zauważyć, jak bardzo podatni na uzależnienia jesteśmy. Alkohol, używki? Owszem, ale te rzeczy mają już swoje lata, a nas zachęcają nowości. #Instagram

Sztuka i Media

Dlaczego warto iść na studia?

W dzisiejszych czasach, w wielu branżach wyższe wykształcenie, które jednak dalej jest wymagane, nie ma już tak dużego znaczenia jak kiedyś. Pamiętacie głośną ostatnio deklarację top managementu jednej z korporacji z tzw. Wielkiej Czwórki (EY), którzy stwierdzili, że dyplom uczelni nie ma znaczenia?

Edu i Kariera

Weekend w kraju wikingów…

Jesteśmy młodzi, chcemy próbować nowych rzeczy, smakować inne kultury, klimat i obyczaje. Gromadzić doświadczenie i wspomnienia, żeby mieć o czym opowiadać na starość. Jak już to robimy, to nie myślimy o starości, tylko o spotkanych ludziach, wypitych kawach z ekspresu, zrobionych projektach w grupie złożonej z kilku narodowości. Tak jest właśnie w Danii - najlepszym kraju do życia.

Edu i Kariera