Najlepsze uczelnie biznesowe w Europie [RANKING 2015]

Data dodania: 10-12-2015 11:00 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Każdego roku o tej porze brytyjski dziennik Financial Times publikuje ranking, w którym znajdują się najlepsze europejskie uczelnie pod kątem studiów biznesowych. W zestawieniu dominują szkoły francuskie, brytyjskie i hiszpańskie. Myślałeś lub myślałaś o DOBRYCH STUDIACH BIZNESOWYCH? Spójrz poniżej.

Tabela rankingowa obejmuje 85 pozycji, a otwiera ją London Business School, która triumfowała również w ubiegłym roku. Pozycja Wielkiej Brytanii rośnie z roku na rok, tamtejsze szkoły biznesowe pną się coraz wyżej. Mowa o University of Bradford School of Management oraz University of Edinburgh Business School poprawiły swoją pozycję o 16 miejsc, Judge Business School przy Uniwersytecie Cambridge podobnie. Niezmiennie wysokie pozycje należą też do Oxfordu, Imperial College, Warwick i City University. Brytyjskich kuźni biznesowych talentów jest tu aż 19, a najwięcej spośród wszystkich, bo aż 21 szkół reprezentuje właśnie Francję - najmocniejsze z nich to HEC i Insead. Wysoko również plasują się duńskie szkoły biznesowe (Copenhagen Business School i Aarhus BSS).

Jedną z dwóch polskich szkół pojawiających się w rankingu w połowie stawki jest Akademia Leona Koźmińskiego, zaś Szkoła Główna Handlowa zajmuje jedną z ostatnich pozycji. Obie spadły w porównaniu do zeszłorocznego rankingu.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na naszą stronę, by dowiedzieć się więcej o nauce za granicą i aplikacji na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. 

Myślisz o najlepszych uniwersytetach? Odwiedź www.elabfundacja.pl 

Czytaj też:

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

 


Autor: Alexis Utożsamia się z plemieniem biegunów, którzy wierzą, że jeśli jesteś w ciągłym ruchu, zło nie umie cię dopaść. Dlatego każdą wolną chwilę spędza na skyscannerze i wyszukuje tanich lotów do co dalszych destynacji. Jej żywioł to woda, dlatego jeśli praca, to tylko zdalna. Najlepiej na środku Atlantyku. Polub Elab Magazine na Facebooku:

7 życiowych prawd, których powinieneś być świadom

Niezależnie od tego ile masz lat, dorośnij. Skończ narzekać na obecną sytuację w kraju, złe wychowanie czy brak pomocy od Państwa. Zachowaj się jak osoba dorosła – weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Nie zwalaj winy na czynniki zewnętrzne, ponieważ tak robią dzieci.

Inspiracje

Dlaczego bezpłatny staż jest bezpłatny?

Temat rzeka. Za każdym razem irytujący stażystów, podobnie przedsiębiorców, a i samego autora często też, bo sam przez to przechodził w niejednej redakcji. Ja, Mike – Wasz Redaktor Naczelny Trochę Bezczelny, również. I powiem Wam za chwilę, co o tym wszystkim myślę.

Edu i Kariera

8 prostych sposobów na naukę angielskiego!

Język jest po to, żeby gadać. I się dogadać. A jak to zrobić, kiedy coś Ci w środku mówi "nie dasz rady"? Czas się podszkolić - oto kilka wskazówek.

Edu i Kariera

Miętus i bąbelki, czyli najśmieszniejsze polskie słowa

Często śmieszą nas niektóre słowa i zwroty zaczerpnięte z języków obcych. W takich sytuacjach ujawnia się działanie dwóch sił: skojarzeń oraz odmienności. Jest wiele czeskich słów, które są podobne do polskich, ale wydają się przekształcone w groteskowy dla nas sposób. Sceny z filmów, które mogłyby przerażać, po przetłumaczeniu na czeski, brzmią dla Polaków śmiesznie, np. terminator to "elektronicky mordulec".

Lifestyle

4 powody, dla których nie jesteś jeszcze milionerem

Zapytani o plany czy marzenia, wielu z nas wymieni sukces i bogactwo jako priorytetowe elementy życiowych plonów. W wieku 18 lat łatwo jest wierzyć, że to właśnie JA mogę stać się bohaterem okładki Forbesa przed 25tką i powtórzyć historię nastolatków, którym udało się szybko zgarnąć miliony.

Edu i Kariera