"We are affraid to be wrong" - zmieńmy to!

Data dodania: 04-12-2015 13:36 Inspiracje Ilość komentarzy:

Człowiek legenda - autor jednego z najczęściej oglądanych TED Talks w historii - Sir Ken Robinson opowida o tym, jak współczesny system szkolnictwa i schematy kulturowe blokują nasz potencjał i rozwój talentów. Najbardziej zapadło mi w pamięć zdanie "We are affraid to be wrong"... Oglądałam to wystąpienie już tysiąc razy, ale za każdym razem robi na mie ogromne wrażenie. I wiesz co? Nie bój się próbować i popełniać błędów! Bo inaczej niczego nie odkryjesz.

Sam Robinson, o czym się przekonacie za chwilę, wygląda trochę jak ci profesorowie, o których sam mówi, że właściwie używają ciała wyłącznie do transportowania własnego mózgu wypełnionego po brzegi wiedzą. To akurat dodaje mu uroku, bo Robinson swojego mózgu używa w sposób fenomenalny i urokliwy. Ale przesłanie jakie płynie z tego wystąpienia, to jedna wielka motywacja, by zastanowić się nad swoimi marzeniami, celami i pasjami, które być może zostały przez ciebie kiedyś zarzucone.

Po tym TEDzie zobaczysz przede wszystkim "jak można inaczej". Wybierz taką ścieżkę, w której będziesz się spełniać, a nie zdawać testy i wkuwać wyłącznie po to, by zarabiać pieniądze. Bo pieniądze zarabione na czymś, co się kocha, mają znacznie większą wartość. Kształć się, próbuj nowych rzeczy, a jeśli Ci nie wyjdzie, to GOD DAMN IT... próbuj dalej lub zmień to :)

A teraz do oglądania:

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która w takich sytuacjach pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - na przykład wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd i o to, jakie będziesz mieć z niego korzyści - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

Jak studia za granicą zmienią Twoje życie?

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Masz te wszystkie cechy? Gratuluję, jesteś superinteligentny!

Magiczna moc notesu, czyli #jakżyć w natłoku informacji

 


Autor: Lena Wierzy, że w życiu chodzi o to, żeby na koniec móc zaśpiewać jak Edith Piaf, że niczego nie żałuję. Ciągle gdzieś biegnie, a gdy w wolny dzień śpi do 10 to oznacza, że najprawdopodobniej jest umierająca. Jest nie dość, że weganką, która trenuje, to jeszcze cynikiem. Ma więcej energii niż przeciętny mięsożerca i więcej wiary w karmę i świat niż przeciętny optymista. Lubi pisać, czytać i tańczyć do Beyonce.

Czego się nie nauczysz na wykładzie?

Jak to jest, że kilka pierwszych miesięcy wyjazdu za granicę na studia otworzyło mi oczy bardziej i nauczyło więcej niż całe studia w Polsce na trzech kierunkach razem wziętych? Zaraz Wam to wytłumaczę… radzę czytać do końca.

Edu i Kariera

5 najpopularniejszych polskich autorów kryminałów.

Popularność skandynawskich kryminałów sprawiła, że literatura kryminalna uznawana przez wiele lat za „pociągową” lub „drugiej kategorii”, przeżywa pewien renesans zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jak kryminały mają się na naszym rodzimym podwórku?

Sztuka i Media

Tinder kontra młodość i marzenia...

Źle się zasypia w 2015 roku. W ogóle nie jestem najlepsza w kontaktach z liczbami i ludźmi. Kiedy mogę, upraszczam je sobie zamieniając w słowa i liczby. Ale ludzi też tak sobie upraszczam. Mniej wyszkolonym miłośnikom "skreślania z góry" przychodzi z pomocą popularna ostatnio aplikacja, Tinder.

Lifestyle

30 faktów z życia każdego chirurga, według serialu ‘Chirurdzy’.

Wiedzę o życiu pokolenie Y czerpie z seriali, najlepiej amerykańskich. To z nich uczymy się jak podrywać płeć przeciwną (How I Met Your Mother), jak wygląda kariera w poszczególnych sektorach gospodarki (Suits, Grey’s Anatomy, House of Cards) i jak wyglądało życie w latach 60tych (Mad Men.

Sztuka i Media

Jak przejść przez studia, by poradzić sobie na rynku pracy?

Bezrobocie wśród młodych i wykształconych Polaków to jeden z najbardziej palących problemów ostatnich czasów. Dotyka przede wszystkim absolwentów humanistyki, ale nie szczędzi też osób, które ukończyły kierunki specjalistyczne, a nawet techniczne.

Edu i Kariera