"We are affraid to be wrong" - zmieńmy to!

Data dodania: 04-12-2015 13:36 Inspiracje Ilość komentarzy:

Człowiek legenda - autor jednego z najczęściej oglądanych TED Talks w historii - Sir Ken Robinson opowida o tym, jak współczesny system szkolnictwa i schematy kulturowe blokują nasz potencjał i rozwój talentów. Najbardziej zapadło mi w pamięć zdanie "We are affraid to be wrong"... Oglądałam to wystąpienie już tysiąc razy, ale za każdym razem robi na mie ogromne wrażenie. I wiesz co? Nie bój się próbować i popełniać błędów! Bo inaczej niczego nie odkryjesz.

Sam Robinson, o czym się przekonacie za chwilę, wygląda trochę jak ci profesorowie, o których sam mówi, że właściwie używają ciała wyłącznie do transportowania własnego mózgu wypełnionego po brzegi wiedzą. To akurat dodaje mu uroku, bo Robinson swojego mózgu używa w sposób fenomenalny i urokliwy. Ale przesłanie jakie płynie z tego wystąpienia, to jedna wielka motywacja, by zastanowić się nad swoimi marzeniami, celami i pasjami, które być może zostały przez ciebie kiedyś zarzucone.

Po tym TEDzie zobaczysz przede wszystkim "jak można inaczej". Wybierz taką ścieżkę, w której będziesz się spełniać, a nie zdawać testy i wkuwać wyłącznie po to, by zarabiać pieniądze. Bo pieniądze zarabione na czymś, co się kocha, mają znacznie większą wartość. Kształć się, próbuj nowych rzeczy, a jeśli Ci nie wyjdzie, to GOD DAMN IT... próbuj dalej lub zmień to :)

A teraz do oglądania:

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która w takich sytuacjach pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - na przykład wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd i o to, jakie będziesz mieć z niego korzyści - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

Jak studia za granicą zmienią Twoje życie?

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Masz te wszystkie cechy? Gratuluję, jesteś superinteligentny!

Magiczna moc notesu, czyli #jakżyć w natłoku informacji

 


Autor: Lena Wierzy, że w życiu chodzi o to, żeby na koniec móc zaśpiewać jak Edith Piaf, że niczego nie żałuję. Ciągle gdzieś biegnie, a gdy w wolny dzień śpi do 10 to oznacza, że najprawdopodobniej jest umierająca. Jest nie dość, że weganką, która trenuje, to jeszcze cynikiem. Ma więcej energii niż przeciętny mięsożerca i więcej wiary w karmę i świat niż przeciętny optymista. Lubi pisać, czytać i tańczyć do Beyonce.

Najpiękniejsze hotele świata

Zbliżają się wakacje i urlopy, więc czas się wprawić w wakacyjny nastrój. Oto piękne hotele, które otworzą wam buzie z zachwytu.

Podróże

Wszyscy jesteśmy Werterami, czyli słów kilka o terapii.

Problemy z depresją, a nawet z lekkimi załamaniami nerwowymi są ciągle w Polsce faux pas. Chyba spora część społeczeństwa boi się takich ludzi, a w momencie, kiedy choroba dotyczy również ich, wstydzą się iść do specjalisty.

Lifestyle

7 oznak, że stajesz się pracoholikiem

Bycie hardworking stało się modne, ale utrata kontroli nad czasem poświęcanym na pracę może stać się poważnym problemem. Oddanie pracy, w szczególności gdy lubisz to, co robisz nie jest niczym złym, dopóki nie zaczynasz zauważać pewnych niepokojących sygnałów.

Edu i Kariera

Jesteś młody - nie schrzań tego. Serio.

Kiedy wspominam swoje lata młodości (ożesz… kiedy to było?!) to nie zdawałem sobie sprawy z wartości samorozwoju, aż do późnej dwudziestki. I wiecie co? Zapamiętajcie, albo zanotujcie, a najlepiej wytatuujcie sobie to, co za chwilę przeczytacie.

Lifestyle