10 najlepszych miast do życia dla studentów

Data dodania: 03-12-2015 14:56 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Jakie jest najlepsze na świecie miejsce do życia dla studentów? QS opublikowało ranking światowych metropolii najbardziej przyjaznych młodym uczącym się na rok 2016. Jesteście ciekawi, gdzie jest (oprócz tego, że „w domu”) najlepiej?

Zestawienie przygotowane przez QS oparte jest na kilku najistotniejszych z punktu widzenia studenckiego życia wskaźnikach: przystępności, atrakcyjności, standardów nauczania i perspektyw dotyczących rynku pracy. Oto co z rankingu wynika:

10. Seul

Rozległa metroplia Korei Południowej chyba nie była jednym z waszych pierwszych skojarzeń, prawda? A Seul jest jednym z miejsc na rynku azjatyckim, w którym gospodarka najszybciej się rozwija i daje największe możliwości absolwentom. Co ciekawe również kuchnia koreańska jest świetna na leczenie kaca….

9. Berlin

Berlin od zawsze plasował się wysoko w przeróżnych rankingach „fajności” w oczach młodych. Tym razem również został doceniony szczególnie pod względem poziomu i atrakcyjności życia, możliwości wypoczynku wśród terenów nie zawierających ani grama betonu.

8. Hong Kong

Prawdziwe azjatyckie Los Angeles. Wszystko się świeci w nocy kolorami tęczy, lokale otwarte są do bardzo późnych godzin, o ile w ogóle się zamykają – idealne miejsce dla studentów. Standardy akademickie są bardzo wysokie, dlatego Hong Kong przyciąga wielu studentów z Europy i ze Stanów. Jest jeden szkopuł – koszty życia są dość wysokie. Najlepsi walczą o stypendia.

7. Montreal

Jakość życia w każdym kanadyjskim mieście jest ceniona bardzo wysoko – spokój cisza, bogactwo i różnorodność – to coś co przyciąga co roku studentów z całego świata.

6. Singapur

Zawsze zajmował wysokie pozycje pod względem rozwoju gospodarczego, atrakcyjności życia i dochodów per capita.

5. Londyn

Stolica finansowa globu, jedna z najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych, jest przyjazna również, a może i przede wszystkim, młodym osobom uczącym się na jednych z najlepszych uniwersytetów z czołówki światowych rankingów. Dla wielu Polaków zresztą stał się miejscem docelowym ze względu na dużo lepszy system socjalny i poziom zarobków. 

4. Sydney

Australijskie uczelnie nie okupują najwyższyc pozycji w rankingach, jednak to miejsce wyróżnia się przede wszystkim jakością życia, zadowoleniem z klimatu, bliskością natury, spokojem codziennej egzystencji w oddali od konfliktów, polityki i problemów gospodarczych. I najważniejsze – tam nie ma zimy!

3. Tokio

Tokio mimo swojej pokręconej azjatyckiej natury od lat jest miastem marzeń dla studentów z całego świata. Poza jednym z najwyższych wskaźników pod względem poziomu nauczania, Tokio jest matecznikiem dla wielu doskonale prosperujących azjatyckich koncernów, które oferują bardzo atrakcyjne możliwości rozwoju kariery zawodowej.

2. Melbern

Melbern jest idealnym miejscem, by zdobyć dyplom w krainie słońca i oceanów. Tamtejszy rynek pracy jest bardzo łaskawy dla osób z innych krajów. Nie bez powodu to właśnie tam zamieszkują liczne diaspory z innych krajów.

1. Paryż

Kluczowe zastrzeżenie w tym wypadku brzmi – zamachy terrorystyczne, które miały ostatnio miejsce w stolicy Francji nie są i nie powinny być brane pod uwagę w ocenie tego typu. Paryż może się pochwalić 18 uniwersytetami, które rywalizują na światowym poziomie z tymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Podobnie jakość codziennego życia i korzystne tendencje na tamtejszym rynku pracy powodują, że Paryż wygrywa w tym zestawieniu już trzeci rok z rzędu.

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która w takich sytuacjach pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - mianowicie wyjechać na studia za granicę. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

5 najpopularniejszych polskich autorów kryminałów.

Popularność skandynawskich kryminałów sprawiła, że literatura kryminalna uznawana przez wiele lat za „pociągową” lub „drugiej kategorii”, przeżywa pewien renesans zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jak kryminały mają się na naszym rodzimym podwórku?

Sztuka i Media

35 błędów, które popełniasz przed 30-stką

Wolność to zaleta młodości- nie mamy zbyt wielkich zobowiązań, ale mamy już wpływ na nasze przyszłe życie. Podejmujemy niestety wiele decyzji, które wpływają negatywnie na naszą przyszłość, relacje i samopoczucie.

Lifestyle