Jak biologia kwantowa tłumaczy pochodzenie życia?

Data dodania: 02-12-2015 12:20 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Oto gratka dla tych, którzy chcą zgłębić naukowo tajemnice wszechświata. Jak wytłumaczyć fenomen życia? Kto nam to wszystko zrobił, że nam tak w tym życiu ciężko? I czasem tak ciekawie? No i skąd ptactwo wie, że ciepło jest na południu? Obecni, przyszli i przeszli studenci fizyki, biologii i innych nauk ścisłych – ten TED jest dla Was!

Jim Al-Khalili przedstawia w swojej prezentacji zupełnie nowy, bardzo dziwny świat biologii kwantowej, w którym coś, co Einstein nazwał kiedyś "upiorne działanie na odległość" pomaga ptakom orientować się w meandrach przestworzy, a nauka kwantowa może wyjaśnić pochodzenie życia, które wciąż – mimo wielu przełomowych odkryć - pozostaje dla nas wielką tajemnicą.

 

 

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - na przykład wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Możesz zdobywać tak wyjątkową wiedzę, z jaką zetknąłeś się w tym miejscu. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd na studia - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Dostał się na wszystkie 8 uniwersytetów z Ivy League. Dlaczego wybrał Yale?

Wyjazd za granicę? Niektórzy planują go już w...

Nic nie powiem, ale i tak będziecie zachwyceni - jak mówić z pasją?

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Gdzie szukać taniego zakwaterowania na weekend za granicą?

Znany mi scenariusz – otwieram Facebooka i widzę w notyfikacjach wiadomość od znajomej/znajomego z liceum, którym obiło się o uszy, że mieszkam w Londynie. „Cześć! Wiem, że mieszkasz w Londynie. Nie znasz może taniego miejsca do przenocowania?”

Podróże

Pokaż mi, jak się uczysz, a powiem Ci jakim będziesz człowiekiem

Matura zdana na 100%, na świadectwie piątki tworzą z szóstkami monotonny przeplataniec, a ilość wyróżnień i dyplomów za działalność uczniowską nie mieści się w jednej teczce. Jeśli kariera zaczyna się w szkole średniej, a Ty kończysz ją z takim przytupem, to pewnie myślisz, że życiowy sukces masz w garści. Niekoniecznie. Zobacz jak rozpoznać prawdziwego człowieka sukcesu, kiedy siedzi jeszcze w szkolnej ławie.

Inspiracje

Jak sprawnie przejść przez sesję? 6 sprawdzonych kroków.

#agonia #tortury #śmierć, jednym słowem – SESJA. Niektórzy zamiast się uczyć sprzątają, inni z kolei męczą się z pięciodniową stertą naczyń. Pilnie drukują wszystkie wykłady, biegają z indeksem i robią oczka ala „daj Pan trzy”. No cóż..

Edu i Kariera

„Coś jest ze mną nie tak”, czyli jak stać się duszą towarzystwa

Oto lekcja dla osób nieśmiałych i mających wrażenie, że gdyby ich w danym momencie nie było w jakimś towarzystwie, to nic by się nie zmieniło. Sam kiedyś doświadczałem takiej sytuacji dość często, ale na szczęście po okresie nastoletnim można wyjść na ludzi.

Inspiracje

#omatkojedyna, czyli jak wybrać kierunek studiów

Wybór właściwego kierunku studiów to nie lada wyzwanie dla zdecydowanej większości maturzystów. Mało kto kończy szkołę średnią całkowicie zdecydowany, jaki krok uczynić w następnej kolejności.

Edu i Kariera