Jak biologia kwantowa tłumaczy pochodzenie życia?

Data dodania: 02-12-2015 12:20 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Oto gratka dla tych, którzy chcą zgłębić naukowo tajemnice wszechświata. Jak wytłumaczyć fenomen życia? Kto nam to wszystko zrobił, że nam tak w tym życiu ciężko? I czasem tak ciekawie? No i skąd ptactwo wie, że ciepło jest na południu? Obecni, przyszli i przeszli studenci fizyki, biologii i innych nauk ścisłych – ten TED jest dla Was!

Jim Al-Khalili przedstawia w swojej prezentacji zupełnie nowy, bardzo dziwny świat biologii kwantowej, w którym coś, co Einstein nazwał kiedyś "upiorne działanie na odległość" pomaga ptakom orientować się w meandrach przestworzy, a nauka kwantowa może wyjaśnić pochodzenie życia, które wciąż – mimo wielu przełomowych odkryć - pozostaje dla nas wielką tajemnicą.

 

 

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - na przykład wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Możesz zdobywać tak wyjątkową wiedzę, z jaką zetknąłeś się w tym miejscu. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd na studia - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Dostał się na wszystkie 8 uniwersytetów z Ivy League. Dlaczego wybrał Yale?

Wyjazd za granicę? Niektórzy planują go już w...

Nic nie powiem, ale i tak będziecie zachwyceni - jak mówić z pasją?

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Jak dobrze mieć pomocną dłoń, czyli Agata w Londynie

Skoro to czytasz to prawdopodobnie Ty lub ktoś z Twoich bliskich rozważa wyjazd na studia za granicą. Podobnie jak ja kilka miesięcy temu - szukasz w necie informacji na tematy: jak to w ogóle wygląda, czy łatwo o prace i czy trudno pokonać barierę językową?

Podróże

Londyn okiem turysty tradycjonalisty

Pamiętacie film Allena „O północy w Paryżu”? Ja nakręciłam sequel - „W południe w Londynie”. Jak to miasto wygląda oczami przeciętnego Polaka, który w 10 godzin zwiedził całe miasto?

Podróże

Studia w USA - jakie testy wybrać?

Żeby móc studiować w USA, trzeba się trochę postarać - oprócz dostarczenia wraz z aplikacją kilku podstawowych dokumentów (podanie zawierające informacje ogólne, esej aplikacyjny, oficjalny odpis ocen ze szkoły średniej), należy dołączyć także wyniki z egzaminów SAT lub ACT.

Edu i Kariera

3 uniwersytety, na których poznasz księcia

Nigdy nie zatańczymy z przyszłym królem na zamku, nie polecimy z nim w nieznane na dywanie. Nasze drogi się nie skrzyżują, chyba że… pójdziemy z nim na studia!

Edu i Kariera

Co się stanie, gdy zamienisz pasję w pracę?

Każdy z nas jest wyjątkowy- jest indywidualnością posiadającą własny zestaw talentów. Ten, kto odkrył swoją pasję i ją pielęgnuje, może nazwać się szczęściarzem.

Inspiracje

4 powody, dla których nie jesteś jeszcze milionerem

Zapytani o plany czy marzenia, wielu z nas wymieni sukces i bogactwo jako priorytetowe elementy życiowych plonów. W wieku 18 lat łatwo jest wierzyć, że to właśnie JA mogę stać się bohaterem okładki Forbesa przed 25tką i powtórzyć historię nastolatków, którym udało się szybko zgarnąć miliony.

Edu i Kariera

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Kredyty studenckie, stypendia, granty I pożyczki – co roku ubiegają się o tę formę wsparcia finansowego dziesiątki tysięcy studentów zachodnich uczelni. Bo każdy wie, że “nie ma nic za darmo”. I dobrze… Zobaczcie dlaczego.

Edu i Kariera