15 oznak, że zachowujesz się jak typowy 50-latek

Data dodania: 30-11-2015 01:04 Lifestyle Ilość komentarzy:

50-latkowie, zwani również powszechnie rodzicami, to grupa społeczna mocno spolaryzowana, z naszego punktu widzenia czasem dziwna i denerwująca. Ale po pierwsze powinniśmy sobie zdawać sprawę, że my dla swoich dzieci też kiedyś będziemy dziwni, źli, zrzędliwi i nie na czasie. No chyba, że oznaki tego typu zachowań masz już teraz.

 1. Źle się czujesz? To na pewno przez ciśnienie lub zmianę pogody.
 2. Jest godz. 12.00 lub 18.00 – czas na drzemkę.
 3. Rzeczy, z których kupna się rozmyśliłeś, rzucasz gdzie popadnie, zamiast normalnie - jak człowiek - odłożyć je tam, skąd zostały wzięte.
 4. Napotykając na niegramotną obsługę lub niegramotnego starszego „sąsiada w kolejce” nie potrafisz się powstrzymać od zrobienia awantury – i wcale się nie popisujesz przed innymi, o nie, nie.
 5. Gdy czegoś nie wiesz - zamiast logicznie pomyśleć i znaleźć rozwiązanie - myślisz „co za g…” i dajesz sobie spokój, przeklinając cały świat.
 6. Wiesz lepiej. Po prostu.
 7. Coraz częściej powtarzasz w myślach „gorzej być już nie może”.
 8. Boisz się próbować nowych rzeczy, tłumacząc swoją niechęć brakiem nastroju.
 9. Strasznie się zapierasz, że musisz zacząć biegać, żeby nie stracić zdrowia, albo i życia w swoim zgnuśnieniu i niechęci do wszelkiej aktywności, która przecież pomaga utrzymać siły witalne itp. Ale jakoś od 4 tygodni ci nie wychodzi to bieganie.
 10. Nie potrafisz zrezygnować z przyzwyczajeń i zabobonów. „Pierwsza rzecz po otwarciu oka rano – kawa”.
 11. Krytykujesz wszystko i wszystkich dookoła za to jak ten świat jest skonstruowany.
 12. Powtarzasz 4 razy to samo, tylko innymi słowami, chcąc, żeby Twój rozmówca dobrze wszystko zrozumiał. I nie dajesz wiary, żeś mu to dostatecznie wytłumaczył już za drugim razem.
 13. Wzdychasz na myśl o pięknych nastoletnich latach… nawet jeśli wciąż masz tych lat 18 czy 19.
 14. Przy stole rodzinnym angażują cię rozmowy o polityce i ruchu drogowym, albo o pogodzie.
 15. Sprzątasz bez refleksji, bo ta już gdzieś zanikła. Nie myślisz już o wyższych wartościach, o celowości sprzątania, nie dociekasz skąd ono się wzięło. Wiesz, że sprzątanie jest częścią życia.

Obserwacje, które posłużyły do stworzenia niniejszego zestawienia, poczynione zostały drogą empiryczną i stanowią podstawę, by sądzić, że jeżeli Drogi Czytelniku tak masz… to masz przekichane! 

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która w takich sytuacjach pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - mianowicie wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Jak zostać panem własnych myśli?

Człowiek jest istotą zaprogramowaną na odbieranie i przetwarzanie bodźców z zewnątrz- według naukowców liczba naszych myśli dziennie jest szacowana na 12-60 tysięcy! Szkoda niestety, że większość z nich to wierutne bzdury.

Inspiracje

"Ola sama w domu". Duńskim domu [cz. 2]

Wiem, że w szkole zaczynają się ferie. Wiem, że jest sesja. I że właśnie teraz próbujesz ogarnąć życie. Wiem, że robisz wszystko, żeby, się nie uczyć! W ramach relaksu chcę Cię zabrać na wycieczkę…

Edu i Kariera

10 zalet bycia singlem

Zbliżają się długie jesienne wieczory, temperatura za oknem powoli spada i aż się prosi, żeby wymienić termofor na drugie 36.6 obok siebie. Wakacyjne romanse przekształcają się w ustatkowane związki. Fejsbukowe tablice zapełniają się słodkimi, wakacyjnymi zdjęciami jeszcze słodszych par.

Lifestyle