15 oznak, że zachowujesz się jak typowy 50-latek

Data dodania: 30-11-2015 01:04 Lifestyle Ilość komentarzy:

50-latkowie, zwani również powszechnie rodzicami, to grupa społeczna mocno spolaryzowana, z naszego punktu widzenia czasem dziwna i denerwująca. Ale po pierwsze powinniśmy sobie zdawać sprawę, że my dla swoich dzieci też kiedyś będziemy dziwni, źli, zrzędliwi i nie na czasie. No chyba, że oznaki tego typu zachowań masz już teraz.

 1. Źle się czujesz? To na pewno przez ciśnienie lub zmianę pogody.
 2. Jest godz. 12.00 lub 18.00 – czas na drzemkę.
 3. Rzeczy, z których kupna się rozmyśliłeś, rzucasz gdzie popadnie, zamiast normalnie - jak człowiek - odłożyć je tam, skąd zostały wzięte.
 4. Napotykając na niegramotną obsługę lub niegramotnego starszego „sąsiada w kolejce” nie potrafisz się powstrzymać od zrobienia awantury – i wcale się nie popisujesz przed innymi, o nie, nie.
 5. Gdy czegoś nie wiesz - zamiast logicznie pomyśleć i znaleźć rozwiązanie - myślisz „co za g…” i dajesz sobie spokój, przeklinając cały świat.
 6. Wiesz lepiej. Po prostu.
 7. Coraz częściej powtarzasz w myślach „gorzej być już nie może”.
 8. Boisz się próbować nowych rzeczy, tłumacząc swoją niechęć brakiem nastroju.
 9. Strasznie się zapierasz, że musisz zacząć biegać, żeby nie stracić zdrowia, albo i życia w swoim zgnuśnieniu i niechęci do wszelkiej aktywności, która przecież pomaga utrzymać siły witalne itp. Ale jakoś od 4 tygodni ci nie wychodzi to bieganie.
 10. Nie potrafisz zrezygnować z przyzwyczajeń i zabobonów. „Pierwsza rzecz po otwarciu oka rano – kawa”.
 11. Krytykujesz wszystko i wszystkich dookoła za to jak ten świat jest skonstruowany.
 12. Powtarzasz 4 razy to samo, tylko innymi słowami, chcąc, żeby Twój rozmówca dobrze wszystko zrozumiał. I nie dajesz wiary, żeś mu to dostatecznie wytłumaczył już za drugim razem.
 13. Wzdychasz na myśl o pięknych nastoletnich latach… nawet jeśli wciąż masz tych lat 18 czy 19.
 14. Przy stole rodzinnym angażują cię rozmowy o polityce i ruchu drogowym, albo o pogodzie.
 15. Sprzątasz bez refleksji, bo ta już gdzieś zanikła. Nie myślisz już o wyższych wartościach, o celowości sprzątania, nie dociekasz skąd ono się wzięło. Wiesz, że sprzątanie jest częścią życia.

Obserwacje, które posłużyły do stworzenia niniejszego zestawienia, poczynione zostały drogą empiryczną i stanowią podstawę, by sądzić, że jeżeli Drogi Czytelniku tak masz… to masz przekichane! 

Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji, która w takich sytuacjach pomaga uczniom i studentom zrobić coś ze swoim życiem - mianowicie wyjechać do szkoły lub na studia za granicę. Jeśli chcesz zapytać o taki wyjazd - zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i napisz w formularzu kontaktowym, co cię najbardziej interesuje!

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Kiedy pisać sms-y, a kiedy dzwonić? Praktyczny poradnik

Intuicyjnie chyba każdy z nas przeczuwa, w jakich okolicznościach wypada sms-ować, a w jakich nie. Wiemy, że krótkie wiadomości tekstowe są przeznaczone raczej dla kontaktów nieformalnych, a w innych przypadkach bezpieczniej zdać się na rozmowę telefoniczną.

Edu i Kariera

5 darmowych aplikacji mobilnych do nauki języków

Ty też masz ten problem, że chcesz uczyć się 4 języków, bo wiesz, że dzięki temu Twoja kariera wystrzeli w kosmos, ale brakuje ci na to czasu i motywacji, no i nie chcesz wydawać pieniędzy na korki? Nie jesteś sam. Ale mam dla ciebie rozwiązanie – mobilne aplikacje do nauki języków! Zobacz co warto mieć na telefonie

Inspiracje

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

„Jak dobrze wstać skoro świt…” – też cię to wkurza? Co za nonsens?! Otóż w tym szaleństwie jest metoda. I za chwilę powiem Ci jaka. Teraz tylko pozostaje Ci czytać dalej, a dzisiejsza noc będzie wielkim sprawdzianem!

Lifestyle