Dostał się na wszystkie 8 uniwersytetów z Ivy League. Dlaczego wybrał Yale?

Data dodania: 25-11-2015 11:59 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Enin Kwasi - kiedyś uczeń jednego z nowojorskich liceów, dziś student jednego z 8 najbardziej prestiżowych uniwersytetów na całym świecie z tzw. Ivy League. Dostał się do wszystkich, wybrał Yale. Czym kierował się w wyborze uczelni?

Enin jest synem emigrantów z Ghany, którzy sprowadzili się do USA w 1980 r., absolwentem William Floyd High School w Long Island. Z egzaminów wstępnych, które uczniowie w Stanach zdają, by dostać się na studia (SAT) otrzymał imponujący wynik 2,250 na 2,400 możliwych. Został przyjęty na wszystkie najlepsze amerykańskie uniwersytety: Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton i University of Pennsylvania. 

Jak rekrutują na Ivy League? Mamy kilka wskazówek

O skali jego sukcesu świadczy fakt, że najlepszy z tej grupy uniwersytet Harvarda w zeszłorocznej rekrutacji przedstawił swoje oferty jedynie 6% kandydatów. Oznacza to, że tylko 2023 na 34 295 aplikantów mogło rozpocząć naukę. Jednym z nich mógł być właśnie Enin Kwasi. Jego wyczyn był komentowany w największych stacjach amerykańskich, sam Enin zorganizował konferencję prasową ogłaszając swój ostateczny wybór. Ten padł na Yale i studia muzyczne.

Dziś jest już na drugim roku i ciągle mu mało - zaczął studia medyczne. Jak sam mówi, „Spotkałem tu ludzi, którzy są tacy jak ja - mający zainteresowania, które mogą być kompletnie różne, jak muzyka i nauki ścisłe. I powiedzieli mi, jak udało się im te dziedziny połączyć.' Chłopak twierdzi, że Yale jest dla niego jak drugi dom. Próbuje poskromić biochemię, a w międzyczasie Śpiewa w jednej z uniwersyteckich grup wokalnych i gra w orkiestrze… Sam jest jak człowiek orkiestra!

 

Co sprawiło, że wybrał Yale?

Jak się okazuje Kwasi podszedł do sprawy całkiem pragmatycznie i dokonał wyboru uczelni, która zaoferowała mu najkorzystniejsze warunki pomocy finansowej. Powszechnie znany mit głosi, że studia za granicą kosztują furę pieniędzy. Te najlepsze i najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie mają swoje wymagania, również te finansowe. Dlatego nam się wydaje, że to inny świat, niedostępny, nieosiągalny. Ale Kwasi pokazuje, że to nie do końca prawda. Zapominamy bowiem o jednej bardzo ważnej rzeczy - systemy stypendialne są rozbudowane i powszechnie stosowane.

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Ten tekst zatem jest dla tych, którzy nie wiedzą, że można negocjować z uczelniami oferty pomocy finansowej. "Dla mnie, Yale miał jedną z najlepszych ofert", mówi Kwasi. Jak ją uzyskał? „Można negocjować ze szkołami, pod warunkiem, że oferty są tego samego typu. Poza tym negocjacje są do wygrania pod warunkiem, że oferty pomocy finansowej pochodzą z uczelni o podobnym prestiżu i miejscu w rankingach. Nie da się więc oprzeć negocjacji z Harvardem na ofercie z e „zwykłej” uczelni.

A najlepsze jest to, że wystarczyło napisać e-maila do biura pomocy finansowej na każdej z tych uczelni. Kwasi uzyskał informację o ofercie najpierw na Princeton, a potem wysłał maila do Yale, Columbia i Pennsilvania, przedstawiając warunki tej pierwszej. I udało się – uzyskał najkorzystniejszą możliwą ofertę, która z powodzeniem pozwala mu się utrzymać na studiach i prowadzić normalne studenckie życie. Można? Można! 

Wyjazd za granicę? Niektórzy planują go już w liceum

Poza tym ta pomoc pozwala mu się skupić na swoich dalszych planach biznesowych w dziedzinie, w której już ma doświadczenie. Wspólnie z Shaanem Patelem z Yale School of Management chcą działać jako konsultanci edukacyjni, pomagając w przygotowaniu do SAT-ów i aplikacji na uniwersytety z grupy Ivy League, przez które sam przebrnął dość spektakularnie. Gratulujemy inicjatywy!

Ten tekst cię zainspirował? Cieszymy się! :) Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni? Zajrzyj na naszą stronę, by dowiedzieć się więcej o aplikacji na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Danii. Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I tak jak bohater tego tekstu, Enin Kwasi... mierz wysoko!

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

19 rzeczy, które pomogą ci stworzyć własny produkt!

W obiegu funkcjonuje wielu wannabe piewców pseudo-biznesowych farmazonów. Te zamiast pomagać, sztucznie motywują. Wielkimi, kopiowanymi masowo i nie sprawdzonymi własną krwawicą hasłami mili mędrkowie zwyczajnie zaśmiecają łby.

Edu i Kariera

Jak zostać panem własnych myśli?

Człowiek jest istotą zaprogramowaną na odbieranie i przetwarzanie bodźców z zewnątrz- według naukowców liczba naszych myśli dziennie jest szacowana na 12-60 tysięcy! Szkoda niestety, że większość z nich to wierutne bzdury.

Inspiracje

Dlaczego płatne studia na zachodzie to standard?

Kredyty studenckie, stypendia, granty I pożyczki – co roku ubiegają się o tę formę wsparcia finansowego dziesiątki tysięcy studentów zachodnich uczelni. Bo każdy wie, że “nie ma nic za darmo”. I dobrze… Zobaczcie dlaczego.

Edu i Kariera