Kompendium przedsiębiorczego człowieka - 28 cech, które powinieneś mieć

Data dodania: 24-11-2015 12:49 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

To że nosisz kolorowe skarpetki, masz tysiące pomysłów i ścigasz się z Elonem Muskiem, kto pierwszy poleci na Marsa, to nie wszystko. Ale jeśli czytając poniższą listę poczujesz, że w którymś momencie serce zabije ci mocniej, jesteś na dobrej drodze.  Możesz iść na studia biznesowe i rozwijać się dalej – pozwalam. Co ci je ułatwi?

 1. Nie udajesz, że „sprawy dorosłych” pt. podatki, rachunki, rozliczenia czy wizyta u lekarza specjalisty, cię nie dotyczą. Wiesz, że kiedyś będziesz musiał to zrobić po raz pierwszy samodzielnie.
 2. Nie lubisz rutyny. Zawsze zadajesz pytania „dlaczego tak”, a jeśli ci to nie pasuje - zastanawiasz się jak to zmienić. Ciekawość dziecka warto w sobie pielęgnować.
 3. Pewność siebie to twój naturalny stan – nie ma takiej opcji, żeby człowiek, który marzy o wielkim sukcesie był cichociemny. Nikt wtedy nie uwierzy w ideę, którą ma do przekazania.
 4. Masz swoją pasję, o której myślisz jak o sposobie na życie. Łącznie z zarabianiem na tym pieniędzy. Szczęścia nie dają, ale są potrzebne, by się realizować w tym, co daje ci to szczęście.
 5. Jesteś wytrwały w dążeniu do celu, mimo porażek idziesz dalej. I doprowadzasz wszystko co robisz do końca. Nawet jeśli nie zakończy się to pełnym sukcesem.
 6. Ludzie Cię lubią, jesteś duszą towarzystwa i przyciągasz innych swoją energią i „gadką”. Pamiętasz, że biznes to przedew wszystkim relacje, prawda?
 7. Choć raz w życiu myślałeś o tym, jak by wyglądał Twój elevator pitch.
 8. Szukasz i dostrzegasz możliwości tam, gdzie nie widzą ich inni.
 9. Twoim przyszłym miejscem pracy jest… cały świat.
 10. Zawsze widzisz więcej niż jedno rozwiąnie powstałego problemu.
 11. Jesteś gotowy na popełnianie błedów i wyciąganie wniosków. Zawsze przecież możesz coś zrobić lepiej.
 12. Zakrzywiasz czasoprzestrzeń rozciągając dobę z 24 do 48 godzin. Ale przy tym szanujesz swój czas. Planujesz wszystko.
 13. Czujesz ZDROWĄ potrzebę nadzorowania, wynikającą z naturalnych zdolności do bycia liderem w grupie
 14. Nie robisz czegoś wyłącznie po to, by komuś zaimponować.
 15. Znasz swój typ osobowości i potrafisz go nazwać. BONUS: Znasz pozostałe typy osobowości i wiesz jak sobie z nimi radzić.
 16. Myślisz logicznie.
 17. Google jest twoim prawie najlepszym przyjacielem. Tam jest wszystko i ty o tym dobrze wiesz.
 18. Jasno i prosto komunikujesz swoje myśli.
 19. Masz naturalna skłonność do pomagania innym. To w końcu istota biznesu (przynajmniej powinno tak być).
 20. Nosisz ze sobą wszędzie zbiór cytatów Steva Jobsa, Warrena Buffeta i Richarda Bransona na każdą okazję.
 21. Zanim lansowałeś się z kumplami ze szkoły po kinach i kawiarniach, roznosiłeś ulotki, skręcałeś długopisy, zbierałeś owoce, kosiłeś trawniki, organizowałeś wyprzedaże garażowe. 
 22. Masz bogatą wyobraźnię, jesteś wrażliwy i budzisz się rano z co najmniej 7 pomysłami na rozwiązanie problemów tego świata. Marzysz, myślisz nieszablonowo.
 23. Wiesz, że nie zrobisz wszystkiego sam. Potrzebujesz wsparcia i zgranego zespołu (w pracy, w grupie szkolnej czy na studiach).  Nie jesteś przecież dobry we wszystkim (nawet jeśli tak ci się wydaje). Inni są dobrzy w czymś innym i to z ich doświadczenia powinieneś czerpać.
 24. Uważnie słuchasz, potrafisz przyjąć krytykę i nie traktować jej osobiście. Potrafisz też przedstawić innym rzeczową krytykę i propozycję zmiany.
 25. Jesteś zawsze na bieżąco w dziedzinie, która cię interesuje i na edukację w tym obszarze zawsze znajdziesz czas. Ciągle chcesz się uczyć.
 26. Nie zaczynasz dnia od fejsa.
 27. Wiesz, że pomysł, to nie wszystko. Szukasz dróg jego realizacji i zastanawiasz się, czy to jest w ogóle komukolwiek potrzebne.
 28. W swoim otoczeniu szukasz zawsze lepszych od siebie.

Wiesz już czy to cały ty? Jeśli tak, to teraz przyda ci się jednak odrobina przygotowania. Studia biznesowe to dziedzina, w którą zawsze warto się zagłębić, żeby dowiedzieć się, jak to wszystko wykorzystać w konkretnym przypadku w świecie biznesu – wielkiego, bądź mniejszego. Taki też jest fajny!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie możesz zdobyć praktyczne i prestiżowe wykształcenie biznesowe, wejdź na studia.elab.edu.pl i zapytaj o aplikację w formularzu kontaktowym. Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni.

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Czy współczesne dziewczyny patrzą na grubość twojego portfela?

W Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu jest coraz więcej młodych kobiet marzących raczej o pionowej krzywej wzrostu kariery i własnym rachunku bankowym z porządną linią kredytową, niż o zależności od jakkolwiek umięśnionego męskiego ramienia.

Lifestyle

4 powody, dla których nie jesteś jeszcze milionerem

Zapytani o plany czy marzenia, wielu z nas wymieni sukces i bogactwo jako priorytetowe elementy życiowych plonów. W wieku 18 lat łatwo jest wierzyć, że to właśnie JA mogę stać się bohaterem okładki Forbesa przed 25tką i powtórzyć historię nastolatków, którym udało się szybko zgarnąć miliony.

Edu i Kariera

Me, Myself and I, czyli samotność nie zawsze zabija.

Być samemu ze sobą nie jest łatwo. Mają z tym problem zwłaszcza ekshibicjoniści. A we współczesnym świecie raczej ich nie brakuje. Gdyby nie oni (czyli w zasadzie my wszyscy), nie powstałyby przecież portale społecznościowe.

Lifestyle

Wszyscy jesteśmy Werterami, czyli słów kilka o terapii.

Problemy z depresją, a nawet z lekkimi załamaniami nerwowymi są ciągle w Polsce faux pas. Chyba spora część społeczeństwa boi się takich ludzi, a w momencie, kiedy choroba dotyczy również ich, wstydzą się iść do specjalisty.

Lifestyle