Dlaczego lubię poniedziałki?

Data dodania: 23-11-2015 13:32 Inspiracje Ilość komentarzy:

Dziś rano w drodze do redakcji wpadła mi do głowy myśl, którą postanowiłem przenieść na wirtualny papier. Wszyscy tylko “nienawidzę poniedziałków” I “nienawidzę poniedziałków”… Dajcie spokój! Przecież poniedziałek może być fantastycznym dniem, tak samo jak każdy inny.

Budzisz się rano. Wstajesz jeszcze ledwo kojarząc jak się nazywasz... Znasz to? To kiepsko wróży.

Wolałbym, żeby pasował do Ciebie mój dzisiejszy scenariusz - budzę się rano. Wstaję z marszu, czuję upływający czas, ale jednocześnie spokój, że przecież jest rano i wszyscy są w tej samej sytuacji, co ja. Każdy ma jakiś cel, każdy gdzieś zmierza. W poniedziałek przecież zaczyna się nowy tydzień, nowe otwarcie, nowe życie, nowe możliwości!

 1. Czas ostatnio tak szybko biegnie, że budząc się w poniedziałkowy poranek i tak czuję, ze za chwilę tydzień się skończy. I przyjdzie weekend! Trzeba jednak umieć wtedy odpoczywać. Żeby cała reszta się powiodła.
 2. Poniedziałek to najlepszy dzień na planowanie – najlepiej tygodnia do przodu. Tydzień w pracy, tydzień, w książkach, na zaliczeniach. Bierzesz notes, siadasz, myślisz, zapisujesz. Bez planu wiele rzeczy Ci nie wyjdzie, gwarantuję. Zerkaj na niego często, żeby nie wypaść z rytmu i ciągle się mobilizować. W poniedziałek masz świeżą głowę i czekasz na pierwsze oznaki życia firmowego lub akademickiego, które ukształtują Twoją najbliższą przyszłość.
 3. Poniedziałek to dzień wyglądania świeżo. Robienie dobrego wrażenia na otoczeniu sprawia sporą frajdę!
 4. Poniedziałek to dzień, w którym Twoje życie nabiera jakiegoś kształtu i tempa. Zbyt dużo wolnego czasu bez perspektywy wykorzystania go w sposób mający jakikolwiek sens, to jeden wielki dramat.
 5. Spotkasz się z kumplami na studiach lub w pracy i spędzisz fajny dzień w ich towarzystwie. Pod warunkiem, że masz tam kumpli… Ale masz, prawda?
 6. Praca (najlepiej taka, którą lubisz - patrz punkt 11) daje zarobek. Zarobek daje spokój ducha. Istota wszechrzeczy zaczyna się w każdy poniedziałek. No chyba, że pracujesz w weekendy...
 7. Większość ludzi jest wnerwionych lub zmęczonych w poniedziałki. Standard. Ale jeśli Ty wtedy błyszczysz, to jest szansa, że to udźwigniesz I ktoś dzięki Twojemu nastawieniu poczuje się lepiej.
 8. W poniedziałek masz najwięcej pomysłów. I najwięcej się uczysz. Wszyscy przygotowują się na nowe poniedziałkowe otwarcie, cały internet huczy, by dać ci świeżą porcję wiedzy, z której powinieneś korzystać garściami!
 9. Poniedziałek to szansa na refleksję, co w tym tygodniu można zrobić lepiej niż w poprzednim.
 10. W poniedziałek jesteś najbardziej nakręcony, żeby zrobić jak najwięcej rzeczy, żeby na piątek mieć je z głowy.
 11. Lubię poniedziałki, bo lubię swoją robotę! A Ty?

Ten tekst Cię zainspirował? Cieszymy się :) Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni.

Jeśli masz ochotę, zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i dowiedz się więcej o studiach za granicą.

Czytaj też: 

Co robić, żeby nie wylądować na zasiłku po studiach?

6 powodów, dla których nie powinieneś pracować za darmo

Dlaczego po skończeniu studiów nie powinieneś wracać do domu?

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

6 oznak, że twoje życie traci sens

Czujesz, że nie masz motywacji do życia i coś w głębi duszy mówi Ci, że to nie jest jesienna chandra? Sprawdź, jakie są oznaki, że Twoje życie naprawdę traci sens.

Edu i Kariera

Za co możemy pokochać Danię?

Społeczeństwo duńskie cechuje się dużo większym równouprawnieniem, dzięki czemu wszelkie relacje i związki są pozbawione nienaturalnego stresu i stereotypów. To również sprawia, że w Danii wiele osób żyje w nieformalnych związkach, określonych jako LAT – living apart together. Małżeństwo nie jest społecznie wymagane, by założyć rodzinę, a aż 45% małżeństw kończy się rozwodem.

Lifestyle

Wywiad: Liczą się SAT-y, SAT-y i jeszcze raz SAT-y

Wywiad z Jakubem Florkiewiczem - obecnym studentem MBA na Harvard Business School, oraz Aleksandrą Kozerą - współzałożycielką fundacji Elab oraz absolwentką Cass Business School w Londynie i NUS w Singapurze.

Inspiracje