Nigdy nie jest za późno, by skończyć szkołę

Data dodania: 06-11-2015 13:47 Inspiracje Ilość komentarzy:

97-letnia Margaret Bekema powinna ukończyć szkołę średnią w 1936 roku, ale stało się to blisko 80 lat później - właśnie otrzymała honorowy tytuł absolwenta Catholic Central High School w Grand Rapids w Michigan. I wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby skończyć szkołę!

Kobieta musiała opuścić szkołę w wieku 17 lat, by zaopiekować swoim rodzeństwem i chorą na raka matką. "To było bardzo trudne, nie wyobrażacie sobie nawet jak bardzo". Po wielu latach rodzeństwo kobiety skontaktowało się ze szkołą, do której uczęszczała Margaret i zorganizowano dla niej wzruszającą uroczystość, w czasie której otrzymała dyplom ukończenia liceum. Specjalnie przygotowana pamiątka datowana jest na rok 1936, czyli ten, w którym kobieta powinna ukończyć naukę w szkole i pójść na studia. Zobaczcie, jak to wyglądało.... CUDO!

Ten tekst Cię zainspirował? Cieszymy się :) Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni.

Jeśli masz ochotę, zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i dowiedz się więcej o studiach za granicą.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Jak ułatwić sobie życie, oszukując umysł?

Postawione pytanie brzmi nieco brutalnie, ale zapewniam, że kilka małych oszustw nie zaszkodzi niczyjej głowie. Wręcz może jej pomóc, tak, aby pracowała na korzyść naszego samopoczucia oraz codziennych sukcesów.

Lifestyle

O sile ograniczeń, czyli jak zwiększą one twoją produktywność.

Większość ludzi Zachodu bardzo ceni sobie wolność i samodzielny wybór. Uważamy, że im więcej mamy możliwości, tym łatwiej wybierzemy tę właściwą. Często jest jednak dokładnie odwrotnie. Pisze o tym Barry Schwartz w książce Paradoks wyboru.

Edu i Kariera

Wywiad: Liczą się SAT-y, SAT-y i jeszcze raz SAT-y

Wywiad z Jakubem Florkiewiczem - obecnym studentem MBA na Harvard Business School, oraz Aleksandrą Kozerą - współzałożycielką fundacji Elab oraz absolwentką Cass Business School w Londynie i NUS w Singapurze.

Inspiracje

Weekendowa ucieczka z miasta – marsz w góry!

Lato w Polsce kojarzone jest zazwyczaj z Bałtykiem. Przepełniona plaża, zapach piwa w plastikowych kubeczkach i droga ryba wyłowiona "tego samego dnia". Nie neguję w żaden sposób tego typu wakacji, jednak czy aby na pewno w ten sposób odpoczniemy? Co jest inną alternatywą?

Podróże