Nigdy nie jest za późno, by skończyć szkołę

Data dodania: 06-11-2015 13:47 Inspiracje Ilość komentarzy:

97-letnia Margaret Bekema powinna ukończyć szkołę średnią w 1936 roku, ale stało się to blisko 80 lat później - właśnie otrzymała honorowy tytuł absolwenta Catholic Central High School w Grand Rapids w Michigan. I wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby skończyć szkołę!

Kobieta musiała opuścić szkołę w wieku 17 lat, by zaopiekować swoim rodzeństwem i chorą na raka matką. "To było bardzo trudne, nie wyobrażacie sobie nawet jak bardzo". Po wielu latach rodzeństwo kobiety skontaktowało się ze szkołą, do której uczęszczała Margaret i zorganizowano dla niej wzruszającą uroczystość, w czasie której otrzymała dyplom ukończenia liceum. Specjalnie przygotowana pamiątka datowana jest na rok 1936, czyli ten, w którym kobieta powinna ukończyć naukę w szkole i pójść na studia. Zobaczcie, jak to wyglądało.... CUDO!

Ten tekst Cię zainspirował? Cieszymy się :) Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej uczniom i studentom w wyjazdach do zagranicznych szkół i uczelni.

Jeśli masz ochotę, zajrzyj na stronę Elab Education Laboratory i dowiedz się więcej o studiach za granicą.

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Londyn okiem turysty tradycjonalisty

Pamiętacie film Allena „O północy w Paryżu”? Ja nakręciłam sequel - „W południe w Londynie”. Jak to miasto wygląda oczami przeciętnego Polaka, który w 10 godzin zwiedził całe miasto?

Podróże

Masz pomysł? Oto 4 kroki, które pozwolą ci zmienić go w rzeczywistość.

Jaki jest problem znaczącej częśći ludzkości uwikłanej w szarą rzeczywistość i rutynę codzienności? Mnóstwo genialnych pomysłów: jak wszystko zmienić, jak stworzyć nowego Facebooka, jak napisać nowego Harrego Pottera lub chociażby otworzyć najlepszą knajpę w mieście. Tylko jak ten niematerialny płomyk idei urzeczywistnić?

Inspiracje

10 przyrzeczeń, których nigdy nie uda ci się dotrzymać

Przyrzeczenia najczęściej dajemy sobie, gdy coś w naszym życiu idzie w ewidentnie złym kierunku. Są oznaką, że jeszcze jesteśmy świadomi beznadziejności swoich przyzwyczajeń i wiemy, że musimy się ich pozbyć.

Lifestyle

Studia modowe jakich nie ma w Polsce

Przeprowadzka na drugi koniec Europy może okazać się dla wielu młodych ludzi prawdziwym wyzwaniem. Nowy język, otoczenie, inne zwyczaje, tęsknota za bliskimi, a niektórzy mogą przeżyć wręcz szok kulturowy. Warto jednak potraktować ten wyjazd jako przygodę która może odmienić wasze życie na takie, o którym nawet nie myśleliście przed wyjazdem z rodzinnego domu.

Edu i Kariera