Najdziwniejsze zawody świata

Data dodania: 29-10-2015 12:10 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Jak się okazuje jest mnóstwo możliwości, o których często nie mamy pojęcia. To zestawienie pokaże ci jak dziwne rzeczy ludzie robią na co dzień i zarabiają na tym nie najgorzej. Sekser, dopychacz, testerz, tanatopraktorz, gumolog – jeśli wszystko kojarzy ci się z jednym, to niedobrze…

Sekser

Jakie było Twoje pierwsze skojarzenie? Otóż, ten człowiek zajmuje się segregacją kurcząt pod względem płci. Specjalizacja rzadka, choć na wielkich fermach bardzo potrzebna. Ta praca - choć wydaje się banalna i monotonna - wymaga nie lada zdolności i refleksu.

Tester jakości w domach publicznych

Praca marzenie? Niestety tylko jedna osoba na świecie jak do tej pory spełniła je. Jaime Rascone z Chile został zatrudniony w jednym z domów publicznych, jako pomocw procesie rekrutacyjnym. Dziewczęta wcześniej poddawane były trudnym rozmowom kwalifikacyjnym, testom psychologicznym, ocenie urody, a Rascone’owi przypadło w udziale sprawdzenie umiejętności praktycznych kandydatek. 

Groomer

Brzmi hipstersko i jest dość hipsterski - stylista psich fryzur. Skończył kurs, specjalizuje się w kynologii. I całkiem nieźle sobie radzi na rynku – biznes jest dochodowy, a czworonogów, o które chcą zadbać ich właściciele wciąż przybywa.

Tester zjezdzalni

Firma First Choice, należąca do grupy giganta turystycznego TUI, na swojej liście płac ma testera zjeżdżalni wodnych. Objeżdza wszystkie ośrodki firmy, i zjeżdza. A potem wyjeżdza. I przyjeżdza do następnego. I znowu zjeżdza. I wyjeżdza. Całe życie na wakacjach?

Źródło:press.firstchoice.co.uk

 

Coolhunter

Tłumacząc na polski – łowca „fajności”. Coolhunter obserwuje zachowania i zwyczaje młodych ludzi, ich miejsca przebywania, sposoby konsumpcji, by wyłapywać trendy, mody i dzięki temu organizować lepsze wydarzenia, na które przybędzie więcej chętnych.  Taka marketingowa szara eminencja.

 

Tanatopraktor

Inaczej wizażysta zwłok. Praca nie dla każdego, właściwie wydawałoby się, że to praca dla nikogo, bo w ogóle o tym nie myślimy na co dzień. Do tego zawodu kształcą odpowiednie instytucje, które wymagają wykształcenia biochemicznego bardziej niż artystycznego.

Tester kości do gry

Świat kasyn, wielkich pieniędzy, blichtru i nocnego życia, nie tylko w Las Vegas. Ta dochodowa branża zatrudnia ludzi odpowiedzialnych za pilnowanie kształtu i funkcjonalności, a także autentyczności.

Licznik ryb

Lubimy wiedzieć ile czego mamy, liczymy zyski, straty, jaki mamy potencjał do wykorzystania. Tym kierują się również liczący ryby. Serio? Ktoś robi coś takiego? Owszem, jak się okazuje to podstawa do prawidłowego określenia kwot połowu, od których zależy żywot rybaków. Kiedyś robiono to ręcznie, dziś na szczęście są skanery.

Pielęgniarz drzew

To nie jest zwykły jakiś tam ogrodnik. To superogrodnik i do tego wysokościowiec. Osoba na tym stanowisku zajmuje się leczeniem i pielęgnowaniem zieleni drzew i krzewów oraz ich przesadzaniem i wycinką, przycinaniem gałęzi. Idealna praca dla osób lubiących otaczać się przyrodą.

Tester karmy dla zwierząt

Jest taka marka modowa Mark& Spencer. Znamy? Okazuje się jednak, że oprócz produkcji odzieży, prezentuje znacznie szerszą ofertę. Zatrudnia bowiem specjalistę testera karmy dla zwierząt. Niespodzianka, co?

Gumolog

Potentatem jest w tej dziedzinie Cadbury. Gumolog okazał się profesorem chemii, którego zadaniem stało się opracowanie składu najlepszych "balonówek" na świecie.

 

Malarz/dekorator cytrusów

Słowem… robi tak, żeby było dobrze. Maluje pomarańcze na pomarańczowo, gdy sama nie chce być wystarczająco pomarańczowa.

Dopychacze w metrze

Profesjonalna obsługa pasażerów metra to nie tylko przyjazd pociągu na czas. To również gwarancja dostania się do tego środka transportu niezależnie od natężenia ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. Od tego są właśnie dopychacze. Takie rzeczy robi się już nie tylko w Tokio - ostatnio zawód ten odkryto w Kijowie.

 

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!

 


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

Klub Filmowy #2: Animacje inne niż wszystkie

Mainstreamowa animacja jest dla rodzin z dziećmi, kolorowa, komediowa, często baśniowa, z udziałem księżniczek i gadających zwierząt oraz chwytających za serce musicalowych utworów.

Sztuka i Media

Studia modowe jakich nie ma w Polsce

Przeprowadzka na drugi koniec Europy może okazać się dla wielu młodych ludzi prawdziwym wyzwaniem. Nowy język, otoczenie, inne zwyczaje, tęsknota za bliskimi, a niektórzy mogą przeżyć wręcz szok kulturowy. Warto jednak potraktować ten wyjazd jako przygodę która może odmienić wasze życie na takie, o którym nawet nie myśleliście przed wyjazdem z rodzinnego domu.

Edu i Kariera

Miętus i bąbelki, czyli najśmieszniejsze polskie słowa

Często śmieszą nas niektóre słowa i zwroty zaczerpnięte z języków obcych. W takich sytuacjach ujawnia się działanie dwóch sił: skojarzeń oraz odmienności. Jest wiele czeskich słów, które są podobne do polskich, ale wydają się przekształcone w groteskowy dla nas sposób. Sceny z filmów, które mogłyby przerażać, po przetłumaczeniu na czeski, brzmią dla Polaków śmiesznie, np. terminator to "elektronicky mordulec".

Lifestyle

O co chodzi z jogą i dlaczego jest filozofią ludzi sukcesu?

Wielu ludzi słysząc hasło „joga” nie bardzo wie, o czym tak naprawdę mowa – metodzie rekreacji, systemie filozoficznym, sporcie? Cóż, joga jest wszystkim tym po trochu, a także czymś więcej. Dla niektórych może wręcz stać się sposobem na życie.

Lifestyle