Co ci powie Budda? 8 cytatów, które uczynią cię lepszym

Data dodania: 22-10-2015 10:58 Inspiracje Ilość komentarzy:

I to nie ważne czy jesteś katolikiem, czy kabalistą. Budda to bohater, postać, pocieszny grubcio, który zawsze miał do przekazania coś pozytywnego. Teraz będzie nie inaczej. Spójrz na te kilka cytatów, które sprawią, że w gorszy dzień poczujesz się po prostu lepiej. A może się odnajdziesz?

Niektóre z nich są po prostu banalne, ale bardzo często o nich zapominamy… Niektóre mają moc mantry, niektóre są jak game-changer. Jak więc żyć pełnią życia i nie pęknąć?

“Jesteśmy tym czym myślimy, że jesteśmy. Umysł jest wszystkim.”

Jak to mówią „DREAM BIG”. Znów wszystko zależy od nas samych, wymyślmy sobie siebie najfajniejszych jakich sobie tylko wyobrażamy. No i zostaje wstać, wyjść i się takim pokazać innym ludziom. Nawet jeśli masz swój bardzo specyficzny i kolorowy świat, to właśnie takim możesz być dla innych. I będzie super, zobaczysz! A jeśli sabotujesz własne przekonania i nie wierzysz w to kim jesteś i co możesz, sprawia, że Cię po prostu nie ma.

“Wszystko co złe wynika z myślenia. Jeśli zmienisz myślenie czy złe rzeczy pozostaną?”

Chodzi o spojrzenie na daną rzecz od d...rugiej strony.  Zmiana sposobu myślenia o czymś, co nas irytuje, na co jesteśmy zbyt mali i strachliwi, na szukanie w nich dobrych cech i pouczających lekcji, czyni złe rzeczy mniej złymi. Chyba całkiem mądrze napisane, prawda?

“Pokonać siebie to cenniejsze zwycięstwo niż pokonać innych”

Znacznie trudniej jest walczyć ze sobą niż z kimś innym… patrz punkt wyżej. Łatwo jest kogoś stłamsić szczególnie uderzając siłą grupy. Ale dostrzec swoje przywary, przyznać się do nich i zrozumieć, że mają wpływ na to, co i kto nas otacza, to już sztuka, dojrzała sztuka. Jeśli nie boisz się samego siebie - wygrałeś życie.

“Twoim zadaniem jest odkryć swój świat, a potem włożyć w niego całe serce”

Jeśli to co robisz nie sprawia, że codziennie rano chce Ci się wstać z łóżka i zakończyć z przekonaniem o dobrze wykonanej robocie czy to na studiach czy w pracy, CZAS NA ZMIANĘ. A masz tyle czasu na robienie rzeczy, które kochasz, że sobie nawet nie wyobrażasz. Tylko przestań robić te, które robisz, bo musisz i nie daje Ci to żadnej nauki.  

“Cały sekret istnienia polega na tym, by żyć bez strachu.”

Masz swoją bucket list? Często nawet jeśli ktoś ją ma, to na tym poprzestaje i nie robi nic, by skreślać kolejne punkty. Bo się boi. Bo angażują go inne sprawy. Bo zastanawia się co będzie. Bo obawia się co inni pomyślą. A najlepszym sposobem na przełamanie strachu jest przecież rzucenie się na głęboką wodę lub poproszenie kogoś, żeby mnie popchnął. Pamiętacie z kawiarnią, o któ®ym kiedyś pisałem? Bez strachu życie jest dużo lżejsze do udźwignięcia.

“Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą”

Musisz próbować. Chadzać różnymi ścieżkami, by wiedzieć, która jest dla Ciebie najlepsza. Bez sensu jest kroczyć wydeptaną przez kogoś innego krok w krok. Nawet jeśli chcemy być jak ktoś inny, gwiazda rocka, polityk, CEO wielkiej korporacji i mamy go za wzór lub rzeczone "światło", to nie przejdziemy tej samej drogi. Ale możemy się spotkać w finale w jednym miejscu, a Twoja latarnia Cię tam zaprowadzi.

“Nie zostaniesz ukarany za swoją złośc, tylko przez swoją złość.”

To efekt motyla. Nie stresuj się, nie wnerwiaj. Weź głęboki oddech, popatrz na coś zielonego. Szczególnie bez sensu jest wnerwiać się na coś, na co nie mamy wpływu.

“Kto żył mądrze nie musi obawiać się końca.”

Codzienny rachunek wystawiany samemu sobie to potężny motywator. I dobre narzędzie analityczne, które pokaże, jak wiele rzeczy Cię omija, na co tracisz czas i dlaczego. A jeśli rachunek wychodzi na plus – możesz jutro umrzeć, jakbyś miał taki kaprys, a co!

Czytaj też:

Kto rano wstaje... powie ci, dlaczego warto

Masz te wszystkie cechy? Gratuluję, jesteś superinteligentny!

Magiczna moc notesu, czyli #jakżyć w natłoku informacji

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Mike Niektórzy mówią, że wychował się w Radomiu, inni spekulują, że młodość spędził w Hong-Kongu. Zjeździł Afrykę z plecakiem, nie raz przeżył malarię. Lubi wegańską kuchnię, choć w Nowym Jorku nigdy nie wzgardzi wołowym burgerem. Ma kolekcję koszul w pepitkę. Pierwszy milion zarobił importując podrobione torebki Chanel z Wietnamu, ale jak sam dzisiaj mówi 'skończył z tym shitem'. Z Elabem związany od samego początku. Ty też się zwiąż i polub Elab Magazine na Facebooku:

12 fanpejdży na FB, które naprawdę warto polubić

Znalezienie dobrego fanpejdża w facebook’owym morzu fatalnych pomysłów, głupich komentarzy i idiotycznych profili, mających niby przysporzyć popularności setkom ignorantów, jest zaiste godne pochwały.

Inspiracje

Albo architektura, albo nic?

Nie chce być jednostronna jeśli chodzi o wybór miejsca studiowania. Z nauki w Polsce czy w UK jest wiele plusów i minusów. Z racji tego, że zawsze lubiłam komplikować sobie życie, wybrałam studia na wyspach.

Edu i Kariera

Najlepsze uczelnie biznesowe w Europie [RANKING 2015]

Każdego roku o tej porze brytyjski dziennik Financial Times publikuje ranking, w którym znajdują się najlepsze europejskie uczelnie pod kątem studiów biznesowych. W zestawieniu dominują szkoły francuskie, brytyjskie i hiszpańskie. Myślałeś lub myślałaś o DOBRYCH STUDIACH BIZNESOWYCH? Spójrz poniżej.

Edu i Kariera

30 różnic między chłopakiem, a mężczyzną

Instytucja tzw. „singla” (lub „singielki nie nadeptując na odcisk zapalonym lingwistycznym feministom i feministkom) istnieje w popkulturze już lat 90, czyli od pierwszych odcinków pierwszego sezonu „Seksu w wielkim mieście”.

Lifestyle

Nowy miesiąc - nowe miasto. Odkryj uroki podróżowania

Każdy z nas, już jako małe dziecko, uwielbia odkrywać świat. Początkowo działamy na małą skalę – odkrywamy, że rozgrzane żelazko potrafi nas nieźle oparzyć, a zjedzenie całej cytryny wiąże się z ogromnym grymasem na twarzy.

Podróże

Czego się nie nauczysz na wykładzie?

Jak to jest, że kilka pierwszych miesięcy wyjazdu za granicę na studia otworzyło mi oczy bardziej i nauczyło więcej niż całe studia w Polsce na trzech kierunkach razem wziętych? Zaraz Wam to wytłumaczę… radzę czytać do końca.

Edu i Kariera