6 oznak, że twoje życie traci sens

Data dodania: 29-10-2015 10:10 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Czujesz, że nie masz motywacji do życia i coś w głębi duszy mówi Ci, że to nie jest jesienna chandra? Sprawdź, jakie są oznaki, że Twoje życie naprawdę traci sens.

#1 Budzisz się rano na wielkim kacu i wcale nie radują Cię uciechy nocy poprzedniej

Znów utopiłeś swoje zagubienie w alkoholu. Poszedłeś w tany, żeby nie myśleć, co zrobić ze swoim życiem i jaki sens ma Twoja marna egzystencja? Alkohol ułatwia sprawę – po nim po prostu wyłączasz część mózgu. Niestety, nie zaświeci jak światło w tunelu, by wskazać Ci drogę. Jedynym błyskiem jaki dostrzegasz w tej sytuacji, to błysk deski klozetowej. Smutek.

#2 Masz nieustanne poczucie, że straciłeś lata na studiowanie czegoś, co jest kompletnie bezużyteczne

Wybrałeś te studia, no bo… na wszystkich bogów świata, jakieś trzeba było wybrać. Teraz czujesz, że czytałeś przydługawe teksty filozofów i że na nic to wszystko się zdało.  Pracy nie ma, perspektyw nie ma, kasy też nie. Chcesz cofnąć czas. Niestety, nie da się. Poczucie braku sensu – jakże dobrze ono jest Ci znane

#3 Jesteś ciągle zmęczony, masz problemy z  koncentracją, nie masz siły na zdobywanie nowej wiedzy

Przypadek? Nie sądzę. Nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, to poważny deal, nic dziwnego że Twoje myśli wyznaczają sobie samotne , niezależne tory.

#4 W swoim życiu ciągle spełniasz oczekiwania rodziców

Poszedłeś do pracy w korpo bo tata mówił: to rzetelna, solidna robota. To nic, że wyciskają z Ciebie tam wszystkie cząstki energii i że jej po prostu nie lubisz. Zacząłeś chodzić na speeddatingi, bo mama chce żebyś znalazł żonę/męża. Nie martw się. To nie szaleństwo, ani desperacja – to po prostu otchłań zagubienia sprawia, że nagle znowu robisz wszystko to, co mówią rodzice.

#5 Gdy patrzysz na swoje CV masz ochotę zapłakać

Wygląda ono po prostu…słabo. Każdy przyjaciel doradza co innego, a Ty już nie wiesz, co tam wpisać, żeby wreszcie ktoś zaprosił Cię na jakąś rozmowę. Nie wiesz gdzie i jak je wysyłać. Może powinieneś zatrudnić gołębia pocztowego? Obudź, się, to nie Harry Potter.

#6 Czujesz żal do całego świata

Skończyłeś beznadziejne studia, jesteś sam, nie masz hajsu. Nikt Cię nie kocha. (poza mamą). Nie wiesz, naprawdę, masz kompletną pustkę w głowie, co dalej robić ze swoim życiem. Jesteś jak Rosmary’s Baby dla Wszechświata, niechcianym atomem, odepchniętym przez los. Żal żal i jeszcze raz żal.

Drogi towarzyszu niedoli, znamy ten ból. Nie ty jeden jesteś w dziurze zwanej otchłanią zagubienia. Na szczęście – zespół naszych braci z Elab Education Labortory pędzi Ci na ratunek. Kursy i szkolenia, które (mamy nadzieję i ty też powinieneś ją mieć) pozwolą Ci się ogarnąć i zapalić iskrę w sercu. Weź się w garść, odpal maila i naskrob do nas swoje przemyślenia na info@elab.edu.pl. Kurs lub wyjazd za granicę na dłużej postawi Cię na nogi. Zepniemy Twoje rozwalone życie w piękny prezent dla świata. I przewiążemy złotą kokardą! Idziesz z nami?

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Uniwersytet Elab www: uniwersytet.elab.edu.pl Najlepsze warsztaty, które pozwolą Ci się ogarnąć szybko i skutecznie.

Pokaż mi, jak się uczysz, a powiem Ci jakim będziesz człowiekiem

Matura zdana na 100%, na świadectwie piątki tworzą z szóstkami monotonny przeplataniec, a ilość wyróżnień i dyplomów za działalność uczniowską nie mieści się w jednej teczce. Jeśli kariera zaczyna się w szkole średniej, a Ty kończysz ją z takim przytupem, to pewnie myślisz, że życiowy sukces masz w garści. Niekoniecznie. Zobacz jak rozpoznać prawdziwego człowieka sukcesu, kiedy siedzi jeszcze w szkolnej ławie.

Inspiracje

Tinder kontra młodość i marzenia...

Źle się zasypia w 2015 roku. W ogóle nie jestem najlepsza w kontaktach z liczbami i ludźmi. Kiedy mogę, upraszczam je sobie zamieniając w słowa i liczby. Ale ludzi też tak sobie upraszczam. Mniej wyszkolonym miłośnikom "skreślania z góry" przychodzi z pomocą popularna ostatnio aplikacja, Tinder.

Lifestyle

Mike radzi: dlaczego musisz jechać w samotną podróż?

Ludzie gadają, że podróże kształcą. Znam wiele powiedzonek. Wiem, że można być pracowitym jak pszczoła, że można dzielić skórę na niedźwiedziu. Wiem też, że co z oczu to z serca. Ale powiem wam jedno misiaczki. Podróże serio kształcą.

Podróże