6 oznak, że twoje życie traci sens

Data dodania: 29-10-2015 10:10 Edu i Kariera Ilość komentarzy:

Czujesz, że nie masz motywacji do życia i coś w głębi duszy mówi Ci, że to nie jest jesienna chandra? Sprawdź, jakie są oznaki, że Twoje życie naprawdę traci sens.

#1 Budzisz się rano na wielkim kacu i wcale nie radują Cię uciechy nocy poprzedniej

Znów utopiłeś swoje zagubienie w alkoholu. Poszedłeś w tany, żeby nie myśleć, co zrobić ze swoim życiem i jaki sens ma Twoja marna egzystencja? Alkohol ułatwia sprawę – po nim po prostu wyłączasz część mózgu. Niestety, nie zaświeci jak światło w tunelu, by wskazać Ci drogę. Jedynym błyskiem jaki dostrzegasz w tej sytuacji, to błysk deski klozetowej. Smutek.

#2 Masz nieustanne poczucie, że straciłeś lata na studiowanie czegoś, co jest kompletnie bezużyteczne

Wybrałeś te studia, no bo… na wszystkich bogów świata, jakieś trzeba było wybrać. Teraz czujesz, że czytałeś przydługawe teksty filozofów i że na nic to wszystko się zdało.  Pracy nie ma, perspektyw nie ma, kasy też nie. Chcesz cofnąć czas. Niestety, nie da się. Poczucie braku sensu – jakże dobrze ono jest Ci znane

#3 Jesteś ciągle zmęczony, masz problemy z  koncentracją, nie masz siły na zdobywanie nowej wiedzy

Przypadek? Nie sądzę. Nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, to poważny deal, nic dziwnego że Twoje myśli wyznaczają sobie samotne , niezależne tory.

#4 W swoim życiu ciągle spełniasz oczekiwania rodziców

Poszedłeś do pracy w korpo bo tata mówił: to rzetelna, solidna robota. To nic, że wyciskają z Ciebie tam wszystkie cząstki energii i że jej po prostu nie lubisz. Zacząłeś chodzić na speeddatingi, bo mama chce żebyś znalazł żonę/męża. Nie martw się. To nie szaleństwo, ani desperacja – to po prostu otchłań zagubienia sprawia, że nagle znowu robisz wszystko to, co mówią rodzice.

#5 Gdy patrzysz na swoje CV masz ochotę zapłakać

Wygląda ono po prostu…słabo. Każdy przyjaciel doradza co innego, a Ty już nie wiesz, co tam wpisać, żeby wreszcie ktoś zaprosił Cię na jakąś rozmowę. Nie wiesz gdzie i jak je wysyłać. Może powinieneś zatrudnić gołębia pocztowego? Obudź, się, to nie Harry Potter.

#6 Czujesz żal do całego świata

Skończyłeś beznadziejne studia, jesteś sam, nie masz hajsu. Nikt Cię nie kocha. (poza mamą). Nie wiesz, naprawdę, masz kompletną pustkę w głowie, co dalej robić ze swoim życiem. Jesteś jak Rosmary’s Baby dla Wszechświata, niechcianym atomem, odepchniętym przez los. Żal żal i jeszcze raz żal.

Drogi towarzyszu niedoli, znamy ten ból. Nie ty jeden jesteś w dziurze zwanej otchłanią zagubienia. Na szczęście – zespół naszych braci z Elab Education Labortory pędzi Ci na ratunek. Kursy i szkolenia, które (mamy nadzieję i ty też powinieneś ją mieć) pozwolą Ci się ogarnąć i zapalić iskrę w sercu. Weź się w garść, odpal maila i naskrob do nas swoje przemyślenia na info@elab.edu.pl. Kurs lub wyjazd za granicę na dłużej postawi Cię na nogi. Zepniemy Twoje rozwalone życie w piękny prezent dla świata. I przewiążemy złotą kokardą! Idziesz z nami?

 

Wiesz, że Elab Magazine jest częścią Elab Education Laboratory - organizacji pomagającej za darmo uczniom i studentom w aplikacji do Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii? Zajrzyj na stronę www.kierunki.elab.edu.pl, by dowiedzieć się co możesz studiować! Jeśli myślisz o najlepszych uniwersytetach na świecie odwiedź stronę www.elabfundacja.pl
Twoje możliwości nie kończą się tylko w Polsce - pamiętaj o tym. I mierz wysoko!


Autor: Uniwersytet Elab www: uniwersytet.elab.edu.pl Najlepsze warsztaty, które pozwolą Ci się ogarnąć szybko i skutecznie.

Najpiękniejsze hotele świata

Zbliżają się wakacje i urlopy, więc czas się wprawić w wakacyjny nastrój. Oto piękne hotele, które otworzą wam buzie z zachwytu.

Podróże

Kalendarz – broń w ręku każdego... studenta też

Kalendarz to Twoja prawa ręka. Zaprzyjaźnij się z nim, a daleko zajdziesz! To świetne narzędzie do kreowania własnego ja, jako godnego zaufania młodego człowieka. No i pomoże ci ogarnąć życie.

Inspiracje

"We are affraid to be wrong" - zmieńmy to!

Człowiek legenda - autor jednego z najczęściej cytowanych i oglądanych TED Talks w historii - Sir Ken Robinson tłumaczy jak współczesny system szkolnictwa i schematy kulturowe blokują nasz potencjał i rozwój talentów. Najbardziej zapadło mi w pamięć zdanie "We are affraid to be wrong"... Oglądałam to wystąpienie już tysiąc razy, ale za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie. I wiesz co? Nie bój się próbować i popełniać błędów! Bo inaczej niczego nie odkryjesz.

Inspiracje

Road to NYU

Czy myślicie o studiowaniu w USA? Jest to na pewno super przygoda, którą możecie rozpatrzeć, tak jak ja rok temu:)

Edu i Kariera

10 oznak, że czas uciekać z korpo.

Tak, masz rację. Za chwilę wyrzucę z siebie cały jad, wszystko podkoloruję, dokonam generalizacji i zapomnę o tym jak dużą szkołą życia była dla mnie praca w korporacji i jak wiele drzwi przede mną otworzyła.

Edu i Kariera